Мінрегіон з 1-го грудня впроваджує нові правила проєктування кухонь

В Україні дозволено проєктувати кухні-ніші та кухні-вітальні. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Урядового порталу. 

У квартирах з двома та більше кімнатами дозволено проєктувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами – так звані кухні-ніші та кухні-вітальні. Раніше це дозволялося лише для однокімнатних квартир.

Дане нововведення передбачене Державними будівельними нормами (ДБН) В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» та набуває чинності 1-го грудня 2019 року.

«Часто, купуючи квартиру, мешканці роблять перепланування самостійно, бажаючи об’єднати у єдиний простір вітальню та кухню. Відтепер цього не потрібно буде робити, адже у нових нормах це дозволено робити відразу при проєктуванні», — зазначив Лев Парцхаладзе.

Він уточнює, що згідно з новими ДБН допускається облаштування кухні-ніші, а також об’єднання кухні із вітальнею, якщо вона буде обладнана електричною плитою та механічною витяжною вентиляцією. Така новація дасть можливість більш корисно та раціонально використовувати житлову площу.

Нові ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» розроблено ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну застарілим ДБН 2005 року. Він набуває чинності з 1-го грудня 2019 року.

Мінрегіон з 1-го грудня впроваджує нові правила проєктування кухонь - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що кабінет Міністрів затвердив єдині критерії для перевірки перевізників.

Теги: