МОЗ зловило обраного від «Слуги народу» Дубінського на брехні

Блогер та новообраний депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський опублікував відео, де стверджує, що перетворення чотирьох найбільших національних медичних закладів України на казенні неприбуткові підприємства нібито призведе до банкрутства таких закладів. Про це Відкритий дізнався з повідомлення прес-служби МОЗ у Facebook.

«Олександр Дубінський, блогер, відомий низкою брехливих заяв щодо діяльності МОЗ України, опублікував відеозапис, в якому залякує своїх глядачів. Дубінський стверджує, що перетворення чотирьох найбільших національних медичних закладів України на казенні неприбуткові підприємства нібито призведе до банкрутства таких закладів. Це брехня, яка може бути корисною лише окремим особам у керівництві цих лікарень, які роками наживали статки на грошах з кишень пацієнтів», — йдеться у повідомленні МОЗ.

У відомстві наголошують, що з 2020 року всі медичні заклади, які підпишуть договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), отримуватимуть гроші за фактично надані послуги в рамках програми медичних гарантій. Гроші з кишень пацієнтів за те, що гарантовано оплачує держава коштом платників податків, брати не можна.

У відеозаписі також є твердження, що всі гроші на охорону здоров’я було спрямовано на первинну ланку медичної допомоги, а заклади спеціалізованої медичної допомоги — лікарні, кардіоцентри — нічого не отримують.

«Це брехня, адже спеціалізовані лікарні отримують гроші в межах медичної субвенції з державного бюджету або окремих бюджетних програм. З 2020 року всі медичні заклади мають перейти на нову модель фінансування», — пояснили у МОЗ.

Свідченням того, що залякування з вуст Дубінського інспіровані саме особами, зацікавленими у збереженні поточного стану речей, є те, що всі ці чотири заклади готові до перетворення на казенні некомерційні підприємства і чекають можливості належним чином підготуватись до переходу на нову прозору модель фінансування діяльності відповідно до обсягу фактично наданих медичних послуг. Адже МОЗ України регулярно проводить зустрічі з представниками цих чотирьох лікарень з метою консультації та підтримки у перехідному періоді.

Теги: