«Мрію створити робота-баяніста та зіграти з ним рок-н-рол дуетом» – Олег Скрипка

Фронтмен гурту «ВВ» Олег Скрипка прагне втілити дитячу мрію –  створити робота-баяніста та зіграти з ним на одній сцені. У цьому співак зізнався Відкритому, коли побачив виступ унікальної рок-групи роботів Compressorhead на масштабному інженерному шоу країни Interpipe TechFest.

«Мрію створити робота-баяніста та зіграти з ним рок-н-рол дуетом» – Олег Скрипка - рис. 1

«Зроблю пропозицію розробникам Compressorhead, щоб створили робота, який гратиме на баяні. Це буде перший робот-баяніст у світі. Дебютом з ним виконаємо собачий вальс», – сказав Олег Скрипка.

Соліст переконаний, не за горами той час, коли роботи заспівають реальним голосом. Однак IT-шникам доведеться напружитися, аби зімітувати голосові зв’язки, через які проходитиме повітря.

«Технології  наступають і їхній наступ вже не відмінити. Вони нас рухають вперед. Боротися з рухом робототехніки безглуздо. Його треба просто очолити», – вважає Скрипка.

Хоча, на його думку, роботи не зможуть повністю замінити музикантів на сцені.

«Мені здається, що роботи не можуть стрибати чи рухатися, так як живі музиканти, бо їздять на гусенях та приєднані технічними дротами», – зазначив він.

«Мрію створити робота-баяніста та зіграти з ним рок-н-рол дуетом» – Олег Скрипка - рис. 2

Лідер гурту «ВВ» розказав, що теж тяжіє до інженерії. Ця любов зародилася ще у школі. Особливо легко йому давалися точні науки – фізика й математика, неодноразово вигравав шкільні змагання й обласні олімпіади. Виписував журнал «Техніка молоді» і бажав стати інженером.

Мрію здійснив. У 1986-му Олег Скрипка закінчив радіотехнічний факультет Київського політеху. Каже, майже з червоним дипломом.

«Дипломну роботу писав за першим в Україні комп’ютером. Він був великий, однак потужністю менше, ніж сучасна мобілка», – пригадав співак.

Потім Скрипка подався до НВО «Квант» інженером з окладом у 100 карбованців. Займався розробкою систем GPS для військово-морського флоту СРСР.

«Зараз мене спитай, скажімо, теорему Котельникова – не пригадаю. А я колись проєктував складні речі. Зокрема, як інженер створив апарат, що стояв на військовому обладнанні і зв’язувався із супутниками. Потім Радянський союз розвалився, і я став музикантом. Але десь у моїй підсвідомості інженерна жилка живе й досі», – сказав він.

«Мрію створити робота-баяніста та зіграти з ним рок-н-рол дуетом» – Олег Скрипка - рис. 3

Наразі свою нестримну інженерну енергію Олег Скрипка реалізує на сцені. Його самобутність, національний колорит та епатажність заряджають на концертах і змушують рухатися в ритмі музики.

Теги: