Муніципалітети недостатньо витрачають на сферу житлово-комунального господарства, — віцепрем’єр-міністр

Загалом по країні усіма муніципалітетами на сферу житлово-комунального господарства витрачається приблизно 4 000 000 000 гривень. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-службу віцепрем’єр-міністра України Геннадія Зубко.

За його словами, житловий сектор залишається за межею наднизької енергоефективності. Якщо перевести його споживання у кіловати на квадратний метр, то минулий рік він закінчив на позначці 172 кВТ на 1 квадратний метр. У той час, як Польща витрачає 78 кВТ, а Німеччина — 50 кВТ.

«В Україні близько 160 тисяч багатоповерхівок приєднано до централізованого опалення. Але саме централізоване опалення, яке надає монополіст, несе у собі 12% втрат. Якщо ж говорити загалом про ефективність, то ці втрати перевищують 20%. Сьогодні 42 українських міста співпрацюють з такими фінансовими установами як Європейський інвестиційний банк та Світовий банк, впроваджуючи проєкти від модернізації водопостачальних та теплопостачальних підприємств до будівництва полігонів для утилізації відходів. Але ж в країні 188 міст обласного значення. Тому цього недостатньо», — наголосив урядовець.

За його словами, сьогодні, коли місцеві бюджети мають 290 000 000 000 гривень, Уряд мотивує самоврядування вкладати кошти в модернізацію комунальних підприємств, передаючи тарифоутворення на місця.

«Якщо ти мер, і ти не можеш вже перекладати на центральну владу утворення тарифу – будь ласка, бери кошти й вкладай у своє комунальне підприємство для того, щоби зменшити витрати, і не покладати високі тарифи виключно на громадян. Вже діє Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Згідно з яким, послуга починає рахуватися від моменту входу в будинок. Тоді як раніше всі втрати по дорозі до будинку, теж перекладалися на мешканців», — наголосив Геннадій Зубко.

Крім того, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомив, що законом встановлено конкретну відповідальність постачальника за надання неякісної послуги. Раніше повернути гроші за неякісну послугу було не можливо. Зараз ця можливість є. Також надважливий і Закон України «Про комерційний облік», завдяки якому рівень обліку тепла у багатоповерхових будинках зріс з 22% у 2014 році до 80% цього року.

Муніципалітети недостатньо витрачають на сферу житлово-комунального господарства, — віцепрем’єр-міністр - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі за майже 2 000 000 гривень відремонтують покрівлю у дитячих садочках.

Теги: