На Дніпропетровщині почали видавати водійські права нового зразка

Водії Дніпропетровщини почали отримувати права нового зразка. Тепер там буде вказуватися інформація про групу крові кермувальника та згоду на донорство.

Про це розповів у пресцентрі Відкритого заступник начальника регіонального сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Юрій Підопригора.

Нові бланки посвідчень водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу Кабмін затвердив  ще у вересні 2020 року. На Дніпропетровщині у дев’ятьох сервісних центрах МВС їх почали централізовано видавати відучора. На пластику нового зразка є інформація про групу крові та резус-фактор кермувальника, дані про згоду на посмертне донорство та електронний чіп, що дозволить уникнути підробок документа. «Це наблизить нас до європейського наслідування» — пишеться на офіційних сторінках головного сервісного центру МВС у Фейсбуці.

«Такі права видаються терміном на 30 років. Інформація у них вноситься українською та англійською мовами. Частково – французькою. Поява нових зразків «прав» і «техпаспортів» не зобов’язує водіїв обмінювати свої старі документи», — розповідає Юрій Підопригора.

IMG 8004 e1620898922945

Також за європейськими стандартами змінилися бланки свідоцтва про реєстрацію транспорту. Зокрема, в оновленому «техпаспорті» будуть вказувати інформацію про екологічний стандарт авто – від Євро-0 до Євро-6 або інший. У Європі від цього показника залежить податок, а також дозвіл на в’їзд в міста та окремі зони.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре создадут единое культурное пространство | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,