На Дніпропетровщині ще понад 120 поліцейських офіцерів навчають на «вартових громад»

На Дніпропетровщині ще понад 120 поліцейських офіцерів навчають на «вартових громад». Це вже буде четверта хвиля випускників. У чому полягає особливість їх підготовки і чому їх порівнюють з американскими шерифами, у пресцентрі «Відкритого» розповів Олексій Мамчій. 

Хто такий поліцейський офіцер громади? Це, перш за все, офіцер поліції, закріплений за своєю ОТГ. Він знаходиться в постійному зв`язку з мешканцями громади: допомагає у вирішенні питань кримінального та адміністративного характеру, дбає про безпеку та захист. Мета проєкту — тісна взаємодія поліцейського з людьми та орієнтація на їхні потреби.

«Всі питання вирішуються на місці. Не потрібно людині їхати до відділення поліції. Він як менеджер і помічник у розв`язанні питань побутового чи іншого рівня. Ми готуємо універсальних працівників, які зможуть відповісти на всі виклики. Він відповідальний і за малечу в школах, і за дорослих громадян, які порушили закон або якось постраждали, і за безпеку на дорогах. Він інтегрується в суспільство і постійно з ним комунікує», — пояснює завідувач відділення науково-навчального інституту заочного навчання та підвищення кваліфікації університету внутрішніх справ Олексій Мамчій.

Зараз у Дніпровському університеті внутрішніх справ до випуску готують 121 поліцейського офіцера громад. У жовтні буде новий набір. У програмі – практика і теорія. Навчання – 2,5 місяці, потім тестування і можна ставати до служби.

«Для підготовки поліцейських офіцерів громади ми залучаємо не тільки наших досвідчених викладачів, а й практичних працівників Нацполіції зі всієї України та тренерів ICITAP (Айсітап – Міжнародна організація з питань підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування Департаменту юстиції США)», — ділиться Олексій Мамчій.

Проєкт охоплює усі регіони України: майже 30 тисяч міст і сіл, де мешкають практично 28 мільйонів громадян. Це новий рівень поліцейського сервісу. Дніпропетровщина — перша область, де пілотували проєкт.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре участковых офицеров общин обучают минной безопасности | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

Підпишись на Відкритий: