На сайті Метрополітену з’явилася оцифрована книга Ахматова про дніпровську підземку

5 років роботи. Дніпровський журналіст, блогер та історик Артем Костюк закінчив оцифрування книжки «Розповідь про Дніпропетровське метро» Семена Ахматова. Від сьогодні її можуть прочитати на сайті metro.dp.ua всі бажаючі.   

Про це Відкритому розповів блогер, журналіст та пресаташе Дніпровського метрополітену Артем Костюк.

Артем Костюк

Артем Костюк

Артем Костюк закінчив оцифрування книги про будівництво першої черги дніпровського метро у 80-х. Автор книги Семен Ахматов був кореспондентом газети Дніпро Вечірній та писав про будівництво метро.

«По суті зараз я займаюся тим самим, що і Семен Ахматов у 80-х, тільки використовую зовсім інші носії інформації. Книга потрапила до мене у вигляді фотографій сторінок на телефон, ми разом з колегою Максимом Саламатовим розпізнали текст і тепер повністю вся книга доступна у цифровому вигляді. Коли ми майже закінчили її оцифрування, мені до рук потрапило два екземпляри оригіналу книги. Я сьогодні один приніс. В книзі я навіть знайшов схему метрополітену 80 років», – розповів  Артем Костюк.

На сайті Метрополітену з’явилася оцифрована книга Ахматова про дніпровську підземку - рис. 1

Семен Ахматов публікував звіти про будівництво метро з 81 року до 90х. Книга написана у радянському стилі, однак якщо це відфільтрувати, в ній можна знайти цікаві технічні моменти, які розповідають про історичні факти про Дніпровське метро. Артем Костюк вже другий десяток років досліджує історію будівництва підземки, а з 2016 року працює пресаташе, освітлюючи створення нових станцій. Журналіст не проти написати й свою книгу.

«Я збираю матеріали та структурую. Я не можу наразі загадувати, але мені б хотілося щось написати про будівництво метро у Дніпрі, адже це для міста легендарна подія. Мені це цікаво», – поділився блогер.

Наразі через російську агресію будівництво метро у Дніпрі зупинене. Турецька компанія «Лімак» виїхала з міста задля безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре на некоторых маршрутах стоимость проезда могут поднять до 15 гривен.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,

Підпишись на Відкритий: