На яку суму треба вкрасти, щоб настала кримінальна відповідальність: нововведення із січня 2021 року

З січня 2021 року змінилась сума, на яку правопорушники можуть вкрасти, щоб настала кримінальна відповідальність. Про нововведення розповіла у пресцентрі Відкритого консультантка юридичної клініки Університету митної справи та фінансів у Дніпрі Аліна Бровкіна.

З січня 2021 року підвищено поріг настання кримінальної відповідальності за крадіжку. Відтепер викрадання чужого майна вважається дрібним, якщо його сума не перевищує 227 гривень включно. За такий вид злочину шахраї нестимуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, виправних робіт або арешту від п’яти до десяти діб.

«Це пов’язано зі збільшенням прожиткового мінімуму, який станом на 2021 рік складає 2270 гривень. Певну суму держава встановлює щорічно. Відповідно до неї, вираховується і неоподаткований мінімум, який дорівнює половині вищезазначеної суми — 1135 грн. І вже в залежності від отриманої цифри визначають розмір крадіжки, яка буде вважатися дрібною», — пояснює Аліна Бровкіна.

IMG 6259

Якщо ж порушник вкрав майно, вартість якого перевищує 227 гривень, на нього чекає кримінальна відповідальність. Штраф у такому випадку складає від 17 тис. грн до 51 тис. грн. Його розмір встановлює суд.  Окрім цього, у залежності від викраденої суми, на порушника чекають або виправні/громадські роботи, або обмеження/позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Доставка или на вынос: как в Днепре работают кафе и рестораны во время карантина | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,