На яку відпустку під час війни має право військовий в Україні

Кожен військовий має право на щорічну основну відпустку, а також ряд інших (за сімейними обставинами та з інших поважних причин). Однак на час дії воєнного стану відпустки не даються. Більш того, з відпочинку захисника можуть відкликати.

Про це Відкритому розповів фахівець системи безоплатної правової допомоги у Дніпрі Данило Смага.   

Данило Смага

Данило Смага

Під час воєнного стану в Україні можуть надаватися деякі види відпусток для військовослужбовців. Насамперед це за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Такі відпустки не перевищують 10 днів без врахування часу на дорогу в межах України. При цьому грошове забезпечення на час відпочинку зберігається.

«Військовослужбовиці мають право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Також передбачається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Окремо відпустки надаються на термін, визначений у медичних висновках. Це у зв’язку із хворобою військової людини або для реабілітації після тяжкого поранення, а також при потребі домашнього догляду за дитиною (максимум до її шестиріччя). Інші види відпусток на час мобілізації та воєнного стану припиняються», – роз’яснив фахівець системи безоплатної правової допомоги у Дніпрі Данило Смага.

Люди, які проходять військову службу, мають ряд гарантій, серед яких медико-психологічна реабілітація, виплати на оздоровлення, одноразова виплата у разі часткової втрати працездатності пільги щодо проїзду та подальше пільгове пенсійне забезпечення тощо.

Водночас службовці в ЗСУ та ТрО мають і ряд окремих трудових гарантій:

  • переважне право на залишення на роботі в разі скорочення на підприємстві;
  • право на повну щорічну відпустку у перший рік роботи на підприємстві;
  • 14 календарних днів на рік додаткової відпустки, зі збереженням заробітної плати для учасників бойових дій;
  • додаткові гарантії щодо працевлаштування осіб до 35 років, які влаштовуються на роботу вперше.

При цьому використовувати чергову щорічну відпустку у зручний для них час можуть люди з інвалідністю, дружини та чоловіки військовослужбовців, ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Учасники бойових дій мають право на безоплатну не тільки первинну правову допомогу у вигляді консультацій, а й на вторинну – тобто на фахову допомогу в складанні позовних заяв та на представництво їхніх інтересів у суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: 109 врачей-переселенцев трудоустроили в медицинские учреждения Днепра.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: