На засіданні нової Ради першим на розгляд внесуть закон про імпічмент президента, – Стефанчук

На урочисте засідання нової Верховної Ради ІХ, яке відбудеться 29 серпня, підготовлено блок законопроєктів для зміни Конституції України й одним з перших законів, який внесуть на розгляд, буде законопроєкт про імпічмент президента. Про це заявив представник президента у Верховній раді Руслан Стефанчук, передає Відкритий з посиланням на РБК-Україна.

Руслан Стефанчук сподівається, що цей законопроєкт буде прийнятий.

«Закон про імпічмент президента буде одним з перших законів, за який, я сподіваюся, проголосують у цій Раді», – заявив Стефанчук.

Окрім цього, вже напрацьовано план законопроєктних робіт. Так, туди вже увійшли ті пропозиції, які пообіцяв Володимир Зеленський виборцям, але їх проігнорував попередній склад ВР.

Руслан Стефанчук

«Крім того, ми бачимо цілий ряд законопроєктів, які перейдуть нам від ВР попереднього скликання», – заявив Руслан Стефанчук.

Наразі, до розгляду Верховної Ради ІХ скликання винесуть блок законопроєктів, який буде стосуватися змін до Конституції України. Зокрема, вони зачіпають регламентні процедури в парламенті. Це направлено, по словах Стефанчука на те, щоб в парламенті більше не було депутатського спаму, затягувань та прискорення ідентифікації депутатів і відповідальність депутата за кнопкодавство. Внесення змін до Конституції будуть стосуватися того, щоб це було безумовна підстава для припинення депутатських повноважень порушників по даному питанню.

Нагадаємо, що у Верховній Раді дев’ятого скликання пропонують ухвалити поправку щодо кримінальної відповідальності за неперсональне голосування народних депутатів. Для контролю за цим, найближчим часом планують запустити в роботу спеціальну сенсорну кнопку, яка не дозволить голосувати за своїх колег.

Оцените этот материал: