«Наразі лише 16% мають рецепт»: як діабетикам Дніпропетровщини безкоштовно отримати інсулін

З 1 жовтня діабетики зможуть отримати безкоштовний інсулін, але тільки за умови наявності плану лікування, складеного лікарем-ендокринологом та електронного рецепту. Наразі у Дніпропетровській області потребують інсулінів 20 894 людини, це — найбільша кількість діабетиків в Україні.

Про це повідомляє Відкритий з посиланням на НСЗУ.

Отримати інсуліни безоплатно можна буде в будь-якій аптеці, яка працює за договором з Національною службою здоров’я. Вартість інсулінів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

Як отримати безкоштовний інсулін?

Щоб з 1 жовтня отримувати інсуліни за програмою “Доступні ліки” пацієнту з діабетом потрібно найближчим часом відвідати ендокринолога. Це необхідно, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я. Індивідуальний план лікування пацієнта складає виключно ендокринолог, який приймає амбулаторно. Не сімейний лікар і не ендокринолог стаціонару. На створення такого плану потрібен час, тому краще записатися до лікаря до 1 жовтня. В індивідуальному плані ендокринолог фіксує встановлений діагноз та призначає необхідний тип, вид та дозування інсуліну. На основі індивідуального плану лікування формується електронний рецепт на препарати інсуліну.

Із цим електронним рецептом пацієнт може піти до будь-якої аптеки, яка має договір з НСЗУ. В аптеці потрібно показати електронний рецепт або назвати його номер та код підтвердження й отримати призначений препарат. Без складеного плану лікування, отримати електронний рецепт на безкоштовні інсуліни неможливо. Тож ті, хто не матиме 1 жовтня електронний рецепт вимушені будуть купувати інсуліни самостійно.

На сьогодні у Дніпропетровській області 79 аптек подали заявки на реімбурсацію інсулінів НСЗУ. Перелік аптек, в яких можливо отримати інсулін за електронним рецептом, можна буде дізнатись у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77 або на сайті nszu.gov.ua.

«Наразі лише 16% мають рецепт»: як діабетикам Дніпропетровщини безкоштовно отримати інсулін - рис. 1

Що робити, якщо не встиг отримати електронний рецепт до 1 жовтня?

Якщо 1 жовтня у пацієнта немає рецепту на отримання безкоштовних інсулінів, він так само може звернутися до лікаря-ендокринолога аби отримати план лікування та рецепт на інсуліни. Просто в цьому випадку отримає безкоштовні інсуліни пізніше. А до того йому доведеться купувати інсулін самостійно.

Заступниця Голови НСЗУ Тетяна Бойко звернула увагу, що наразі програма з отримання пацієнтами електронних рецептів виконується надзвичайно повільно. І закликала пацієнтів більш активно користуватися можливістю отримати безкоштовне лікування.

“В Україні зараз 217 606 осіб, які потребують інсулінів, але станом на 27 вересня складено лише 36751 план лікування. Це надзвичайно мало, це лише 17% від усієї кількості. Тому ми закликаємо пацієнтів з діабетом найближчим часом відвідати ендокринолога, аби отримати електронний рецепт для безкоштовних інсулінів”, — повідомляється у преслужбі НСЗУ.

Щодо Дніпропетровській області, то тут потребують інсулінів 20894 людини, це — найбільша кількість діабетиків в Україні. Але, станом на 27 вересня, складено лише 2830 планів лікування. Це також трохи більше 13% від загальної кількості пацієнтів.

За додатковою інформацією звертайтесь на гарячу лінію НСЗУ за номером — 16-77.

Автор: Ліка Толорая для opentv.media

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре патрульные полицейские предотвратили самоубийство 17-летнего парня.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,