Науковці Дніпра з’ясували, звідки походить населення Дніпропетровського регіону

«Родоводи та їх значення у розвитку міської громади», — про це у Відкритий розповіли голова Дніпровського генеалогічного товариства Олена Іродова та голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Дніпровського генеалогічного товариства Ігор Кочергін.


«Мета Дніпровського генеалогічного товариства полягає у популяризації генеалогічних досліджень серед населення нашої області. Ми допомагаємо консультаціями тим, хто займається вивченням свого родоводу. Під час внутрішніх зборів ділимося думками та дослідженнями. Крім того, генеалогічне видання веде альманах «Витоки»», — розповідає Олена Іродова.

Науковці Дніпра з’ясували, звідки походить населення Дніпропетровського регіону - рис. 1
За словами Ігоря Кочергіна, багато років вивчати свій рід було дійсно небезпечно. Тому багато хто забув про своє походження. Зараз це дає підґрунтя для нав’язування думок та певних маніпуляцій.

«У нашому місті мільйон мешканців з’явився протягом останніх 100 років. Ми мали дві великі індустріалізації у кінці XIX початку XX століття: будувалися заводи, тож потрібні були робітники. Коли я знайомився з метричними записами, то місцевих мешканців нараховується небагато. Були вихідці з Бахмутського повіту, Полтавської, Київської Смоленської, Нижегородської та Курської губерній… Багато нащадків тих, хто приїхав сюди заробити грошей, лишилися. Наприклад, такими є батьки генсека Леоніда Брежнєва, що переїхали з Росії. Брежнєв народився в Кам’янському та вважається українцем», — розповідає Ігор Кочергін.

Як говорить науковець, мета вивчення родоводів полягає у тому, щоб розчистити історичне тло та показати, як насправді формувалося наше населення.

«Щодо дворянства, то в структурі міста воно складало незначну частку. Якщо брати губернію, то це лише 1% від від майже 2-мільйонного на той час населення. Гроші та статус дозволяли займати цим людям провідні позиції. На відміну від більшості робітників та селян, вони свій родовід знали. Більшість дворян було знищено протягом 1917-21 років. Адже до влади прийшли ті, хто вважав їх узурпаторами», — говорить Ігор Кочергін.


Раніше ми розповідали, що жителям Дніпропетровщини польського походження допомагають знайти своє коріння.

Теги: , , , ,

...