НБУ скасував обмеження на купівлю валюти за кредитні кошти

Національний банк України скасував обмеження купівлі валюти за кредитні кошти. Про це повідомляє Відкритий з посиланням на прес-службу Національного Банку України.

У межах валютної лібералізації Національний банк дозволив бізнесу купувати іноземну валюту шляхом кредитних коштів у гривні без обмежень по сумі. Зазначене послаблення дасть змогу підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час.

Також удосконалено валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. Банки зобов’язані завершувати нагляд за експортними операціями впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання від НБУ інформації про зміну банку, який надає послугу у митній декларації клієнта, що дозволить уникати подвійного контролю клієнтської операції.

НБУ скасував обмеження на купівлю валюти за кредитні кошти - рис. 1

Чергові валютні послаблення затверджені Постановою Правління Національного банку №104 від 06 серпня 2019 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вона набуває чинності з 8 серпня 2019 року.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні з’явилася нова монета номіналом у 20 гривень.

Теги: