Нейромережа виявлятиме фейкові новини, написані штучним інтелектом

Команда дослідників із Вашингтонського Університету й Алленського інституту штучного інтелекту розробила нову нейромережу Grover. Вона призначена для вивчення та виявлення фейкових новин, написаних штучним інтелектом. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Алленського інституту

Grover може за заголовком згенерувати переконливий, але фальшивий текст.

«Наразі фейкові новини пишуть люди, але нещодавно впроваджена технологія, заснована на нейронних мережах, дає можливість генерувати фейки. Нашою метою є надійне виявлення цієї «нейронної фейкової новини», щоб її шкода була мінімізована», — зазначили розробники штучного інтелекту.

Grover навчали на 120 гігабайтах реальних новинних статей, вона може визначити підробку з точністю в понад 92%.

Також розробники навчили нейромережу писати власні фейкові новини. Для цього потрібно написати заголовок і назву ресурсу, Grover скопіює стиль видання та зробить матеріал.

«Щоб створити підроблену статтю новини за допомогою Grover, скористайтеся вкладкою «Створити». Заповніть деякі статті та натисніть «Створити» поруч із твором, який ви хочете створити. Grover створить цю частину на основі наданих даних. Щоб визначити, статтю написав Grover чи людина, скористайтеся вкладкою «Виявити». Заповніть поле для введення тексту статті та натисніть «Виявити фальшиві новини»», — сказано в повідомленні.

Нейромережа виявлятиме фейкові новини, написані штучним інтелектом - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що під Дніпром знайшли фейкову кам’яну статую половецьких часів.

Теги: