«Неможливо» заміняємо на «пі» та готуємось до вершини: про що у Дніпрі «без політики» говорив Вакарчук – Відкритий

«Неможливо» заміняємо на «пі» та готуємось до вершини: про що у Дніпрі «без політики» говорив Вакарчук

24-го серпня на «Дніпро-Арені» відбувся великий концерт «День Незалежності з Океаном Ельзи». Про це повідомляє Відкритий з місця подій.

Концерт розпочався із затримкою лише на пів години, а це для виступу гурту не так багато. Глядачі почали збиратися з 19:00. Для людей з інвалідністю облаштували окремий вхід, куди їх підвіз автобус.

На підході до стадіону було встановлено досить багато точок, де продавали українську символіку, а також робили аквагрим.

Зазначимо, що Дніпро стало п’ятим містом, яке перехопило естафету довгого фестивалю концертів, який самі музиканти називають «Незалежність з Океаном Ельзи». У 2014 році відбувся перший святковий виступ музикантів у Львові, потім були Одеса, Харків, Київ, і цього року настала черга Дніпра.

«Ми дуже щасливі, що можемо приїжджати щороку до якогось класного українського міста і разом з вами святкувати. Ви наша родина, дякую за підтримку!», — сказав Святослав Вакарчук.

«Океан Ельзи» приїхали до Дніпра із подарунком, новою композицією «Човен». Святослав Вакарчук навіть пообіцяв, що колись він припливе разом із командою на плоту із Києва. Цього разу не вийшло, бо обмежений час. «У нас сьогодні такий список, що хоч би вистачило води на сцені»

Згадав лідер гурту і ті часи, коли вони лише починали свою діяльність зі створення «Океану Ельзи».

«Хіба казав хтось, що буде легко, коли ми с Денисом, Пашею та Юрою починали створення гурту «Океан Ельзи». Всі казали, що буде важко, навіть неможливо», — поділився спогадами Святослав Вакарчук.

Так, після того, як гурт видав свій перший альбом «Там, де нас нема», і про них вже потрошку почали дізнаватись, музиканти почали роботу над другим альбомом, який записували у студії, що належала тим, хто співпрацював із гуртом «Скрябін» та Іриною Білик. Саме ці виконавці були тоді для «ОЕ» не просто зірками, а людьми, які започаткували українську музику.

«Останній рік я чую «неможливо» про різні речі (не лише про музику), якими нам треба всім зараз займатися, але знаєте — неможливо воно тільки для тих, хто чує слово «неможливо». Я думаю, що треба мати таку функцію у своєму організмі, щоб він чув усі слова, крім «неможливо». Щоб на слові «неможливо» робив, як на нецензурних словах у фільмах, звук «пі». От «неможливо» заміняємо «пі», — сказав Святослав.

Лідер гурту розповів, що напередодні концерту він гуляв у центрі Дніпра та фотографувався з усіма охочими. Майже кожен казав, що увечері буде на концерті. Так і вийшло, адже весь стадіон був заповнений фанатами гурту. Слід зазначити, що на стадіоні були присутні не тільки люди із Дніпропетровської області.

На концерт приїхала фан-група «Океану Ельзи», яка вже давно стала майже сім’єю і супроводжує улюблених музикантів усіма містами України. Для цього вони навіть використовують спеціальний автобус, який централізовано їх доставляє до пункту призначення.

У спільнотах в соціальних мережах вони заздалегідь домовляються про флешмоби, які будуть робити на концерті. Як сказав Святослав Вакарчук — це найкращі режисери-постановники. Так, на пісню «Небо над Дніпром» на стадіоні у руках глядачів з’явилися заздалегідь виготовлені паперові кораблики жовто-блакитного кольору, що зі сцени виглядали як прапор України.

Святослав Вакарчук під час концерту постійно спілкувався з глядачами й ділився цікавими розповідями. Так, він розповів, що не любить караоке. Одного разу його друзі вмовили відвідати один із таких закладів. Те, що почув там Святослав Вакарчук своїм музичним слухом, його не дуже потішило. Відвідувачі постійно виконували пісні колективу, але не у всіх це виходило вдало.

«Всі побачили, що я прийшов у караоке, і почали співати пісні «Океану Ельзи». Коли заспівали «Квітку» — я, на відміну від вас, не так зрадів. Тому ми зараз спробуємо трошки краще її заспівати», — поділився Святослав Вакарчук.

Під час свого виступу Святослав згадав воїнів, які захищають незалежність України.

«Коли ми згадуємо про українського воїна поруч зі словами гордості, впевненості й щирих сліз радості за те, що вони з нами, у нас є сум за тими, хто не повернувся зі страшної війни. Україна її змушена вести не по своїй волі проти агресора, який прийшов до нас брудними солдатськими чоботами», — зазначив фронтмен «Океану Ельзи».

Так, минулого разу Святослав Вакарчук побував у музеї АТО в Дніпрі. Він поділився, що дуже важливо мати такі місця. Також згадав, що ще у 2015 році та два місяці тому відвідував обласну клінічну лікарню імені Мечникова.

«Ми виграємо! Переборемо всі труднощі. І завдяки військовим, лікарям Мечникова. Як всі, хто бажає нам разом з вами перемоги й готові йти вперед. Дякую, Дніпро! Дякую, Україно… Ми вже на базовому таборі Евересту і звикаємо до розрідженого повітря. Ми готуємось і тренуємось, а далі буде вершина», — розповів Святослав Вакарчук.

Дніпро, Україна, наша країна. Слава Україні!

Posted by Океан Ельзи / Okean Elzy on Laupäev, 24. august 2019

У Дніпрі Святослав Вакарчук говорив про все, а головне — майже уникав розмов про політику. Проте не стримався і заспівав «Зелені очі”, але наприкінці дещо змінив текст, і очі стали «синьо-зеленими». Пізніше також прозвучав гімн України, який підхопив увесь стадіон. Глядачі довго не хотіли відпускати гурт, але Святослав Вакарчук пообіцяв, що вони скоро повернуться ще, вже з новими композиціями.

Теги:

Оцените этот материал: