Новації в сервісних центрах МВС України: що змінилося

Отримати посвідчення водія відтепер можна у будь-якому сервісному центрі МВС в Україні,  незалежно від місця навчання. Окрім цього, установи вже не видають довідки про несудимість у паперовому вигляді. 

Про це Відкритому розповіл заступник начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській області Юрій Підопригора. 

Юрій Підопригора

Юрій Підопригора

У воєнний період сервісні центри МВС отримали від громадян велику кількість запитів на отримання водійських документів, складання теоретичних та практичних іспитів без прив’язки до місця закінчення навчання.  Багато людей були вимушені тимчасово переїхати у безпечні місця, тож не встигли скласти іспити та отримати свої водійські документи після закінчення автошколи.

«Наразі ми маємо чітке роз’яснення. Вступила в силу важлива постанова «Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період дії воєнного стану в Україні», яка буде діяти у період воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення. Відтепер громадяни, які переїхали, можуть скласти практичний іспит та отримувати посвідчення водія у будь-якому сервісному центрі МВС за принципом екстериторіальності», – дав роз’яснення заступник начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській області Юрій Підопригора.

Крім цього, постановою скорочено термін навчання теоретичної частини на 20% для категорії В, C1, C, С1Е, СЕ. І збільшено можливість практичного навчання з керування транспортними засобами категорії В, С1Е, СЕ до 5 годин в день.

Зауважимо, що з 24 липня зміниться механізм підготовки та перепідготовки водіїв. Щоб отримати посвідчення кандидатам у водії необхідно буде зробити 5 кроків:

  • пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати про це свідоцтво, яке чинне 1 рік. (без складання внутрішнього іспиту)
  • скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання
  • вибрати автошколу для практичної підготовки і пройти там навчання
  • скласти внутрішній практичний іспит і отримати свідоцтво в автошколі, яке чинне 2 роки
  • у сервісному центрі МВС успішно скласти практичний іспит і отримати посвідчення водія

Нагадуємо, що на Дніпропетровщині працюють 8 сервісних центрів МВС. Всі центри для зручності громадян відчинені 6 днів на тиждень, з понеділка по суботу,  надають послуги з реєстрації, перереєстрації транспортних засобів та видачі і обміну посвідчень водія.

Наразі, на період дії воєнного стану, для обміну та відновлення посвідчення водія медична довідка не вимагається.

«Окрім цього, зверніть увагу, що сервісні центри МВС вже не видають довідки про несудимість у паперовому вигляді та не приймають замовлення на її отримання. Ця популярна послуга тепер надається онлайн. 18 квітня запрацював реєстр обліку про відсутність/наявність судимості. Це не довідка, а витяг. Замовляє особа онлайн особисто і в електронному вигляді її отримує. Посилання на сервіс», – зауважив Юрій Підопригора.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Forbes опубликовал данные о помощи украинскими мультимиллионерами ВСУ.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,

Підпишись на Відкритий: