«Новий міст у Дніпрі — мій хрест», — Філатов

Новий міст у Дніпрі став найбільш обговорюваною темою серед містян та «власним хрестом» міського голови Бориса Філатова. Про це Відкритий дізнався із відео на його Youtube-каналі.

Сьогодні на ютуб-каналі міського голови Дніпра з’явилося відео нового проєкту «Запитай Філатова». Очільник міста пояснив, що спершу програма буде працювати у такому форматі, а потім стане поширюватися й у соціальних мережах. Першою та найбільш очікуваною темою для обговорення стала ситуація з Новим мостом. Сам Борис Філатов наголосив, про стан переправи постійно з’являються нові відомості у ЗМІ та нові коментарі мешканців, які втомилися спостерігати за довготривалим будівництвом. Дехто навіть, за словами міського голови, використовує цю тему для маніпулювання чиєюсь свідомістю.

Спершу Філатов висловив свої роздуми про те, що сумує за часами, коли він займався журналістикою, і сам був би радий звільнити крісло міського голови, яке схоже на крісло у звичайних трамваях, щоб повернутися до минулої справи.

«Учора я почав думати про те, зізнаюсь щиро, що необхідно, можливо, повернутися до  журналістики, тому що я хочу перестати бути мером. Я дуже сумую за тими щасливими часами, коли я сидів у екранах телевізорів. Багато наших земляків приходили та дивилися. Я розповідав про міські проблеми. І я думаю, що сьогодні ми повернемося до цієї теми. Я не тримаюсь за своє крісло. Це крісло [міського голови, — ред.] схоже на крісло з нашого трамваю, а не на дороге шкіряне», — сказав міський голова.

Після цього Борис Філатов перейшов до пояснення питання, до якого зараз найбільше прикута увага не тільки місцевих мешканців, але й представників засобів масової інформації та навіть Президента України. Слід нагадати, що нещодавно, під час офіційного візиту Володимира Зеленського до Дніпра Борис Філатов побився з гарантом об заклад про терміни ремонту Нового мосту.

«Звісно, питання номер один, яке стоїть на порядку денному. Питають, що з мостом? Що з мостом? Розповідаю. Наш Центральний міст був побудований у 1966 році. Будував його весь радянський союз. Тому одразу ми пишемо, що це був СРСР. Чому СРСР? Міст будувався коштом великої сильної держави. Напевно, найсильнішої на той час. Після цього понад 50 років він взагалі не ремонтувався. У нас у 2004 році, як деякі злі язики кажуть, був ремонт. Насправді, це був не ремонт. Перекладали просто асфальт, робили якісь косметичні та профілактичні заходи, але при цьому ті, хто пам’ятає 2004 рік, знають, міст закривали ледь не на пів року. Навіщо це робили? Робили це, зокрема, через те, що був транзит з Донецького напрямку. Зараз у зв’язку із тим, що Донецьк у нас окупований — Донецького транзиту немає, але кількість транспорту збільшилася. Постала дилема: закривати міст чи не закривати. Я прийняв рішення перекривати частково, тому що, якби ми перекрили міст повністю, то повністю б паралізували рух транспорту у місті. При цьому проєкт ремонту моста передбачав 24 місяці. Ми почали робити його у березні 2017 року», — зазначив Борис Філатов.

Пізніше через низку обставин відбулися відставання за термінами. Відкритий публікує повний текст звернення міського голови та пояснення того, через що це сталося і чому терміни ремонту Нового мосту затягнулися.

gor05 2

«Причина №1: коли пацієнт скоріше мертвий, ніж живий — потрібен розтин. І коли ти пацієнта розтинаєш — розумієш, у якому стані знаходяться його внутрішні органи. Коли ти не бачиш, що у нього всередині — не розумієш, що йому лікувати. Отже, коли розітнули міст, то побачили, що там ще більше проблем, ніж ми очікували, тому що проєкт, за який ми говорили, — радянський. Тоді зрозуміли, що його необхідно корегувати. Тому усі ці фейки в Інтернеті, якісь страшні фільми, які показують різні аферисти, спеціально наймані медійні кілери, які розповідають, що це зроблено, щоб вкрасти більше грошей, — це просто, певною мірою, повна дурниця».

«Три балки перебували просто у критичному стані — ми їх змінили. А сім були у тому стані, коли їх потрібно було лікувати. Якщо ми б цього не зробили та просто спокійно сиділи, як, наприклад, зараз сидять у Запоріжжі. Якщо її недоробити, — а вона тримається на шмарклях — вона може просто впасти, на щастя, без людських жертв, і повністю перекрити судноплавство на Дніпрі, але про це чомусь ніхто не думає, тому я посидів і подумав: якщо не робити його, якщо міст «складеться», тоді мені, всьому складу міської ради та всій будівлі, у якій я зараз перебуваю, треба зібрати валізи та піти, не говорячи про людські жертви та матеріальні збитки. Тому прийняли рішення цим питанням займатися. Я ухвалив його особисто, тому я за нього несу повну персональну відповідальність, зокрема перед Володимиром Олександровичем Зеленським». 

«Подивіться, у якому стані балки. Точніше, вони просто відсутні. Вони гнилі усередині. Я ще раз повторюю — це мій хрест. Я це зробив, тому що краще зробити та шкодувати (а я розумію, що шкодувати доведеться у будь-якому разі), аніж не зробити взагалі. Після того, як ми корегували проєкт, на жаль, відбулась зміна підрядників. Перший із них виявився максимально недобросовісним. Ще буде окрема історія про те, як ми будемо з ними розбиратися. Я говорю це відкрито, публічно. Я хотів би, щоб родину Мішалових посадили до буцегарні. Тому що зараз, після того, як ми змінили підрядника і я написав на них заяву до прокуратури про порушення кримінальної справи, відкрито кримінальну справу і колишній директор колишнього підрядника знаходиться під домашнім арештом. Ніхто не втік, прокуратура займається, розслідує. Ба більше, коли навколо мосту йдуть різного роду інсинуації — усі забувають, що з приводу моста є близько семи кримінальних справ. Там сидять усі: Генпрокуратура, НАБУ, СБУ, економічні злочини поліції. Тобто цей міст відповідні правоохоронні органи розклали на атоми. І принаймні, постукаю по дереву, нічого не знайшли на чиновників міськвиконкому». 

«Тепер повертаюсь знову: березень 2017 — березень 2019 (показує на дошці). У результаті корегування проєкту та унаслідок зміни підрядника — на 45 днів ми затягнули проведення нового тендеру. Терміни змістилися. Тобто фактично зараз ми запізнюємось, але, за великим рахунком, у календарному плані передбаченим проєктом. Тому коли говорять, що міст ремонтують три роки або більше — це ілюзія. Я розумію людей, які втомилися на все це дивитися, але я думаю, що найбільш втомлена людина з приводу мосту стоїть зараз перед вами. Ми забуваємо, що ремонт мосту — це перший та єдиний проєкт в Україні, за яким місцеве самоврядування коштом містян, місцевого бюджету, сплачує усі роботи. Ніхто ніде не ремонтує мости власним коштом». 

«14 вересня ми відкриємо міст і відкриємо його разом із Володимиром Олександровичем Зеленським. Йому, до речі, велика подяка за те, що він надав справі новий імпульс. У будь-якому разі ми планували це зробити, але так сталося, що ми побилися об заклад». 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з’явилося відео парі Філатова із Зеленським.

Теги: