Новий пенсійний вік в Україні: кому не світять виплати

На українців чекають нові правила виходу на пенсію. Про це повідомляє Відкритий.

Так, майбутніх українських пенсіонерів продовжують готувати до поетапного підвищення вимог щодо стажу для виходу на законний відпочинок.

Впровадження програми розпочалось з 2019 року. Тепер на пенсію не зможуть вийти навіть ті, кому вже виповнилося 60 років. Таким чином, українцям варто заздалегідь думати про своє майбутнє і працевлаштовуватись офіційно або самостійно виплачувати Єдиний соціальний внесок.

У зв’язку з цим, в Україні починають діяти нові вимоги щодо стажу: вийти на заслужений відпочинок в 60-річному віці можна лише відпрацювавши 26 років. А щоб піти на пенсію у 63 роки — слід мати стаж від 16 до 26 років; у 65 років — 15-річний стаж. Слід зазначити, що надалі стаж будуть збільшувати щороку на 12 місяців. Це буде відбуватися до тих пір, поки виходити на пенсію в 60 років можна буде лише за наявності стажу не менше 35 років.

pensiya

За даними Міністерства соціальної політики, якщо українці будуть продовжувати працювати неофіційно, то у 2028 році тільки 45% українців зможуть отримувати пенсію з 60 років.

Теги: