Обличчя тероризму: портрет зловмисника малюють психологи з Дніпра

Подія, яка сталася в Луцьку, сколихнула усю країну. Захоплення людей в заручники, загроза життю наших співвітчизників — виключний випадок в Україні. Які наслідки матиме ця подія для її учасників, говорили з психологом Максимом Реуцьким у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Поліція заарештувала зловмисника, який майже 12 годин утримував у заручниках людей. Подія сталася в Луцьку, але її наслідки будуть відчутні по всій країні. Як говорять психологи, у цієї медалі є дві сторони.

«По-перше, у людей почнуть розвиватися фобії. Звісно, це триватиме не дуже довго, проте маршруток та людей навколо будуть остерігатися. По-друге, і це з позитивного, громадяни відкладуть гаджети та стануть більш пильними. Що правда, і це скоро минеться,» — розповідає Максим Реуцький. 

Обличчя тероризму: портрет зловмисника малюють психологи з Дніпра - рис. 1

Психологи та психіатри в один голос стверджують, що загострення психічних розладів не мають сезонності. На фоні напруженої ситуації в країні, карантину та ізоляції люди починають втрачати зв’язок з реальністю. Вихід своїм емоціям кожен дає по-своєму. Проте, щоб вдаватися до радикальних дій, людина має бути психічно хворою.

«Терорист свого часу був ув’язнений, наклалася самоізоляція, довге утримання від соціуму. Це могло спровокувати вияв агресії, направлений на людей. Чоловік вдався до затримання заручників з метою привернути до себе увагу. На це вказує абсурдність його вимог та поведінка. Демонстративність, істеричність та заяви терориста вказують якраз на його неадекватність та відсутність ідеологічної складової вчинку,» — говорить психолог. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Украине могут усилить ответственность за ложные минирования 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,