Освіта за кордоном для українців: як не потрапити у пастку шахраїв

Здобувати вищу освіту в інших країнах  стає все більш популярним серед українських абітурієнтів. Разом з актуальністю вступу до зарубіжних вишів з’явилася і інша проблема —  шахраї наживаються на освіті дітей. Експерти зазначають, що найчастіше аферисти пропонують вступати до приватних університетів, аргументуючи тим, що це легше, ніж вступ до держаних вишів. Також є і інші  пастки, які очікують на майбутніх студентів, котрі бажають навчатися за кордоном. Про це йшлося на прес-центрі Відкритого. 

Освіта за кордоном для українців: як не потрапити у пастку шахраїв - рис. 1

Вищу освіту у європейських країнах можна здобути в приватному, або ж державному університеті. Є дві форми вступу до вишів за кордоном. Перша — беспосередньо приїхати до країни, де знаходиться   університет та складають іспити. Друга — звернутися до приймальної комісії закордонного вузу. Така комісія примає студентів з усієї України, а також є визначені ректорські квоти, за якими можливий вступ тільки до державних закордонних вузів. Потрібно обов`язково скласти іспит з державної мови країни, у якій хочуть навчатися абітурієнти. Якщо звертатися саме до приймальної комісії, то є можливість втупити саме до державного університету на пільгових усмовах.

«На Дніпропетровщину надається 200 місць на рік. Цим дітям знижують оплату майже до собівартості навчання. Це зроблено для того, аби дати абітурієнтам змогу навчатися в серйозних державних університетах. Діти отримують гуртожиток з гарними умовами. В той час, як ровесники, які навчаються у приватних вишах, витрачають в декілька разів більше коштів на оплату житла. Також у польских університетах більше довіряють атестату, ніж результатам ЗНО. Я вважаю, що є багато факторів які можуть допомогтиабітурієнту успішло склати зовнішнє незалежне оцінювання», — розповів Лєх Кшижановськи, перший заступник голови Дніпропетровського обласного Союзу поляків.

Освіта за кордоном для українців: як не потрапити у пастку шахраїв - рис. 2

Декан факультету соціально-психологічної освіти та управління Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Олег Агарков  розповідає, що у їхнього університету багато європейських партнерів, які є лідерами в овіті. 

«Наш університет повноцінно бере участь у відомій программі Erasmus. Ця програма спрямована на академічну мобільність. Студент може отримати не тільки освіту, але і степендію. Ще одне нововедення, яке пов`язане з академічною мобільностью. Ми напрвляємо наших студентів на підвищення кваліфікації та різноманітні практики»,— розповів Олег Агарков.

Освіта за кордоном для українців: як не потрапити у пастку шахраїв - рис. 3

Експертів підсумовують, що краще вступати до європейських вузів через приймальні комісії.

Напомним, в Днепре в этом году планируют отремонтировать 35 учреждений образования.

 

Теги: