Партія «Слуга Народу» хоче ліквідувати Комітет з питань культури та духовності

Нова парламентська більшість — партія «Слуга народу» — запропонувала фактичну ліквідацію Комітету з питань культури і духовності. Про це Відкритий дізнався з повідомлення народного депутата, голови Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Миколи Княжицького у Facebook.

«Я очікував схожих підходів, але сподівався, що, якщо на таке не наважився Янукович, Зеленський теж зупиниться. Марно. Функції комітету пропонується передати новоствореному Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. І разом з мовною політикою, законодавством у сфері культури, комітет, як вказано у пропозиціях, займатиметься зовнішнім туризмом, курортами, сімейно-шлюбними відносинами, демографічною політикою, спортом великих досягнень, використанням коштів, отриманих від лотерей на розвиток спорту, і багато чим іншим. Це важливі напрямки. Але очевидно, що поєднання таких сфер, як культура, релігія, духовна спадщина, з медіаринком, туризмом, спортом свідчать про нерозуміння функцій Парламенту і тих напрацювань, які вдалося реалізувати за останні п’ять років», — зазначив Микола Княжицький.

За його словами діяльність комітетів не можна розглядати безвідносно до реалій.

«В Україні, яка змагається за місце в ЄС, обороняється у війні з Росією, змінює постколоніальне суспільство, культура і духовна спадщина — основні сфери державної політики, роль яких постійно намагаються применшити вороги України», — пише голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності.

Княжицький вважає, що якщо представників обраної влади цікавить ручне керування квотами, ліцензіями та медіа — це не привід знищувати і Комітет культури та духовності, і Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

«Створення окремого комітету свободи слова з виключенням з його відання інформаційної політики — фейк та антиєвропейська показуха. Як і об‘єднання в одному комітеті захисту прав людини, національних меншин і досягнення миру на окупованих територіях. Мир на окупованих територіях зруйнували не національні меншини, а Путін! І тому його забезпеченням має займатися комітет з питань оборони, інші комітети, які пов’язані з реінтеграцією. Права переміщених осіб — лише важлива, але невелика складова забезпечення реінтеграції», — наголошує Княжицький.

Він переконаний, що нівелювання ролі комітетів з питань культури і духовності, свободи слова і інформаційної політики та прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин не можна допустити, та просить про підтримку відповідальних громадян і свідомих політиків.

Нагадаємо, раніше ми писали, що флешмоб на підтримку Супрун у соцмережах набирає обертів.

Теги: