Підрядник звітував про перебіг будівництва метро у Дніпрі

У Дніпрі триває будівництво метрополітену, але терміни здачі об’єкта в експлуатацію невідомі. Про те, на якому етапі наразі знаходяться роботи, відзвітувала турецька компанія Limak. Детальніше розповідає Відкритий.

Для будівництва нової лінії у Дніпрі викопали стовбури для підйому ґрунту вздовж усього проспекту Дмитра Яворницького. Всього по проспекту таких стовбурів шість, тож далі більш детально про кожен із них.

Так, на шахтному стволі №1 (12-біс), який знаходиться на перетині вулиці Столярова та проспекту Яворницького, проходять основні роботи. Наразі тут будується вертикальний шахтний ствол, а також закріплюється ґрунт методом струменевої цементації для будівництва ескалаторного ходу. Як відомо, у Дніпрі існує велика проблема підземних вод і підтоплень. Саме ці особливості ґрунту і стали вирішальною підставою для застосування поліпшеної гідроізоляції. Найближчим часом метробудівники вийдуть на проектну відмітку в 52,83 метра (на даний момент пройдено 40 метрів).

Підрядник звітував про перебіг будівництва метро у Дніпрі - рис. 1

На іншому стовбурі, де відбувається будівництво ескалаторного ходу станції Театральна, виконано 100% робіт по облаштуванню стіни в ґрунті — це 26 панелей загальною площею 2932,7 квадратних метрів. Так само виконано майже 19% робіт по струменевій цементації ґрунтів — це 524 колони з 2812 запланованих.

Відео: Олександр Козик

На будівництві ствола №13, який знаходиться на проспекті Яворницького у місці перетину з вулицею Андрія Фабра, виконано 100% пальових робіт і трохи більше ніж 36% ґрунтових — це 19-ть метрів із 52-х. У зв’язку зі складними геологічними особливостями породи, роботи на цій ділянці тимчасово призупинені, і для їх продовження планується застосування іншого метода.

На будмайданчику №14 (біля «Пасажу») тунелі вже дійшли до майбутнього залу станції Центральна. Тут використовують Новоавстрійський метод — будівництво тунелів за допомогою набризкування бетону.

Підрядник звітував про перебіг будівництва метро у Дніпрі - рис. 2

Поруч із майданчиком ствола №14 розташований будмайданчик вестибюля станції метро Центральна. Стіна в ґрунті та струменева цементація виконані на 100%, і вже ведеться підготовка до початку будівництва ескалаторного тунелю.

Триває буріння свердловин для паль на майданчику ствола 15-біс, що на розі проспекту і вулиці Сергія Єфремова. Виконано майже половину запланованих пальових робіт. Глибина шахти буде близько 65-ти метрів, а поки що відмітка зупинилася на 41-му метрі.

Підрядник звітував про перебіг будівництва метро у Дніпрі - рис. 3

На території будмайданчика станції Історичний музей побудовані всі заплановані стіни в ґрунті. Наступний етап — струменева цементація, яка почнеться після закінчення такого ж виду робіт на 12-біс.

Загальний вигляд ділянки Вокзальна – Музейна.

Підрядник звітував про перебіг будівництва метро у Дніпрі - рис. 4

Зазначимо, раніше чиновники звітували, що навіть за найбільш песимістичними прогнозами будівництво нової гілки метро в Дніпрі закінчать у середині 2023 року.

Теги: