Податок на квартири для українців змінили: коли і скільки доведеться платити

Під час повномасштабної війни Росії проти України змінились правила сплати податків на нерухомість.  

Про це Відкритому розповів адвокат Олександр Носик. 

Олександр Носик

Олександр Носик

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, сплату податків на нерухомість для людей скасували фактично на 2 роки. Так, платити за житло та інші приміщення не потрібно за 2021 та 2022 роки. У Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану» від 24.03.2022 р. № 2142-ІХ є зміни як для юридичних, так й для фізичних осіб. ідеться про такі правила:

«Так, цього і наступного року (заплатити потрібно було до липня кожного року) податок не нараховуватимуть. Проте через два роки повідомлення про необхідність сплатити податок на квартири і будинки знову розішлють українським сім’ям. Сам податок не скасували, його фактично припинили на 2 роки. За яку площу доведеться платити після 2023-го: розмір податку та норма площі житла описані у статті 266 Податкового кодексу України. Зайвою вважається площа будинку від 120 квадратів та квартири від 60 квадратних метрів. Платіжки надходять за минулий рік. Так, 2021-го потрібно буде заплатити за 2020-й. Кожному власнику зайвої нерухомості прийде квитанція (до 1 липня). З моменту вручення квитанції дають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, однак її розмір не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. 2020-го це 62,5 грн, а 2021-го — 70,8 грн», – пояснив адвокат Олександр Носик.

Також місцева влада може збільшити норму. Наприклад, брати податки за квартири площею, що перевищує не 60, а 70 квадратних метрів.

Важливо, що такі зміни стосуються тих об’єктів нерухомості, які розташовані на територіях, де ведуться чи велися бойові дії, або на тимчасово окупованих Росією територіях. Також нові норми стосуються об’єктів житлової нерухомості, які розташовані на території, що стала непридатною для проживання через війну.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Днепрян призывают заключать договоры на вывоз твердых бытовых отходов.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Теги: