Понад 80% українців вважають себе патріотами — результати опитування

Патріотами України вважають себе 83% громадян, 11% — мають протилежну думку. 82% опитаних підтримали б проголошення незалежності України, якби сьогодні перед ними стояв такий вибір. Про це Відкритий дізнався з соціологічного опитування групи «Рейтинг».
Опитування проводилося 7-12 серпня 2019 року серед громадян України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Під час опитування використовували метод особистого формалізованого інтерв’ю. Похибка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Так, згідно з результатами, загальна кількість патріотично налаштованих громадян перевищує 75% у всіх регіонах країни. На Заході таких 86%, у Центрі — 85%, на Сході — 79% і на Півдні — 78%.

Найбільше тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, якби референдум проходив зараз, на Заході — 92%, у Центрі таких респондентів 85%, на Півдні — 75%, на Сході — 69%.

При чому зазначається, що серед різних вікових категорій різниться думка з приводу незалежності України. Так, серед старшого покоління й бідних верств населення більше тих, хто не підтримав би сьогодні на референдумі Незалежність.

Слід відзначити, що цьогоріч 65% респондентів ідентифікували себе насамперед громадянами України, у 2010 році таких було 57%.

18% ідентифікували себе «просто людиною», 15% — жителями свого регіону, 10% — за родинною роллю, а 8% — радянською людиною.

Майже 60% населення відвідують масові заходи, які проводяться на День Незалежності: 25% — відвідують кожен рік, 34% — відвідують, але не щороку. Взагалі не відвідують такі заходи 36%. Лише 5% зазначили, що не святкують День Незалежності. Відносно менше популярними є такі заходи серед бідніших верств населення, серед старшого покоління та на Сході.

68984 0

Нагадаємо, раніше ми писали: сто ударів дзвонів, танцювальний флешмоб та діти: оприлюднено план заходів до 28-ї річниці Незалежності України.

Теги: