Президент Зеленський обіцяє «збільшити» кількість аеропортів з 16 до 15, — Омелян

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян проаналізував виступ новобраного президента на бізнес-форумі у Стамбулі. До слів Зеленського у міністра виникло багато питань. Про це Відкритий дізнався з відповідного допису Володимира Омеляна у Facebook.

Найбільшу увагу, як не дивно, міністр інфраструктури звернув на слова Володимира Зеленського щодо розвитку доріг, летовищ та портів в Україні. За словами Омеляна, президент пообіцяв збільшити кількість аеропортів, що реально працюватимуть у країні, до 15. Але зараз в Україні вже є 16 аеропортів, а Транспортною стратегією до 2030 передбачено аж 50.

Також президент прорахувався і з кількістю українських портів,  він обіцяє «забезпечити розвиток п’яти морських портів», але наразі в Україні їх уже 13, ще п’ять лишаються в окупованому Криму та один знаходиться у В’єтнамі.

«Чому ж президент збирається розвивати лише п’ять?», — питає Володимир Омелян.

Зеленський пообіцяв витратити 20 мільярдів доларів на інфраструктуру впродовж п’яти років. Та тією ж Транспортною стратегією передбачено витратити мінімум 60 мільярдів  до 2030 року. Отже, виходить на 10 мільярдів менше, аніж заплановано.

Також слова Зеленського не сходяться і з планами Транспортної стратегії щодо ремонту доріг, адже кількість автотрас, що мають бути відремонтовані, він також зменшив удвічі.

Міністр зазначив і позитивні речі, який почув від нового президента. Омелян зрадів таким фактам:

  • у 2019 парламент затвердить ринок землі, з 2020 він запрацює (щоправда, принципів і умов, на яких він працюватиме, ніхто не уточнював);
  • буде проведена велика приватизація;
  • конкуренція на енергетичному ринку і спрощення умов ведення бізнесу, реформа трудових відносин і руху капіталу;
  • легалізація азартних ігор в п’ятизіркових готелях;
  • впровадження 5G;
  • потроєння військово-промислового комплексу;
  • схвалення восени 2019 закону про концесію.

Також очільник міністерства додав, що обіцяний паном Зеленським ріст економіки в 5-7% не є достатнім для розвитку держави.

«Рости потрібно на 10-15 % на рік мінімум. Нагадаю, останні роки ростемо 3,5%», — написав Володимир Омелян.

З повним текстом допису можна ознайомитися нижче:

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Зеленський запропонував легалізувати азартні ігри.

 

Теги: