Про роботу добровольчого формування «Варта Дніпра» 

Патрулювання міста та контрдиверсійні заходи. Це основні завдання добровольчого формування територіальної оборони Дніпровської міської територіальної громади «Варта Дніпра».  Який склад та резерв? Яку підготовку мають на 3-му місяці повномасштабної війни росії в Україні?

Про це Відкритому розповіли т.в.о. командира добровольчого формування «Варта Дніпра» Артем Хмельников та командир 13-ї окремої штурмової роти добровольчого формування «Варта Дніпра» Євген Бродський.

Про роботу добровольчого формування «Варта Дніпра»  - рис. 1

7 березня у Дніпрі було створено добровільне формування територіальної громади міста «Варта Дніпра». Наразі до нього входить понад 3 тисяч захисників, з якими уклали контракти. Ще більше 2000 осіб перебуває у резерві.

«З перших днів повномасштабної війни росії в Україні ми патрулювали Дніпро, були готові його обороняти, здійснювали контрдиверсійні заходи, координували всі підрозділи територіальної оборони міста. Паралельно, окремі підрозділи евакуювали мирне населення з гарячих точок нашої країни. На сьогодні, Дніпро захищене, ми підготовлені. З основних наших завдань зараз – це патрулювання міста та контрдиверсійні заходи. Тобто, сьогодні ми більше виконуємо поліцейські функції», – пояснив т.в.о. командира добровольчого формування «Варта Дніпра» Артем Хмельников.

Артем Хмельников

Артем Хмельников

З добровольчим формуванням працюють професійні інструктори з ЗСУ, приватні особи, які мають бойовий досвід у складі відомих українських підрозділів, які навчають як вибудовувати оборону в міських умовах.

«Хлопці вже на іншому рівні. Колишні інженери, програмісти, юристи та вчителі тепер вміють воювати. Багато добровольців з «Варти Дніпра» перейшли до батальйонів Тероборони, Сил спеціальних операцій та інших підрозділів ЗСУ, бо їхній підготовці дають високу оцінку. Серед нашого складу на рівні несуть службу й жінки, які вражають своєю підготовкою та відвагою. До них ставляться з повагою, коли бачать як якісно вони виконують завдання», – додав Артем Хмельников.

Підрозділ Варта Дніпра Соборного району відпрацює теоретичні основи поводження з протитанковою та вогнепальною зброєю, орієнтацію на місцевості, стрільбу в парах та в укриттях та інше. Також захисники проходять навчання з тактичної медицини.

«13 окремий штурмовий батальйон Варта Дніпра відповідає за безпеку під час евакуації цивільного населення з зони бойових дій. Нашим підрозділом спільно з волонтерами було евакуйовано більше 2000 людей з Донецької та Харківської областей. Спілкуючись з переселенцями, мені розповіли як родина з дітьми намагалися виїхати з тимчасово окупованої території самостійно. Їх автомобіль окупанти розвернули й в слід розстріляли. Слава Богу отримав не смертельне поранення тільки батько, пізніше мирні мешканці нас дочекалися й були евакуйовані з усіма до нашої області», – поділився сказав командир 13-ї окремої штурмової роти добровольчого формування «Варта Дніпра».

Євген Бродський

Євген Бродський

Якщо ви бажаєте приєднатися до «Варти Дніпра», ви можете подати заявку на постановку в резерв. Для цього потрібно написати її у будь-якій райадміністрації Дніпра. Якщо люди, які уклали контракт, перейдуть в інші підрозділи ЗСУ, на місця, що звільнилися, запрошуватимуть людей з резерву.

 «Хочу подякувати нашому Президенту за те, що він виявився справжнім лідером своїх країни, який не втік від відповідальності та прийняв разом з нашими військовими виклик від ворога й боронить Батьківщину. Велика вдячність територіальній громаді Дніпра за підтримку й допомогу, яку нам надають. Й в цілому – слава сильному народу України, який бореться за нашу незалежність та волю. Слава Україні! Слава Героям! Смерть ворогам!», – сказав Євген Бродський.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В ОП выясняют нужды областей от самого маленького поселка до большого города – Тимошенко.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

Підпишись на Відкритий: