Російські хакери атакують через принтери

Корпорація Microsoft оголосила про проникнення російських хакерів у комп’ютерні мережі через принтери. Про Відкритий дізнався з повідомлення Deutsche Welle.

За словами IT-експертів компанії, зловмисники використовують для проникнення в мережі принтери та VoIP-телефони (телекомунікаційне обладнання, що забезпечує можливість голосового спілкування віддалених абонентів, що використовує, як середовище для передачі голосу IP-мережу, за допомогою якої він підключений до проксі-сервера провайдера IP-телефонії або IP-АТС, VoIP-сервера). Зломи корпоративних мереж здійснювалися, якщо в них використовувалися принтери зі стандартними паролями або для них не було встановлено останнє оновлення від Microsoft.

1785

Фахівці Microsoft вважають, що до атак причетна група кіберзлочинців, відома як Strontium (інші назви — Fancy Bear, APT28 і Sofacy). Раніше її пов’язували з Головним розвідувальним управлінням Генштабу Збройних сил Росії. У США стверджують, що саме вона стояла за кібератакою на передвиборний штаб кандидатки в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон під час президентської кампанії 2016 року.

Нагадаємо, раніше ми писали, що два роки тому, напередодні Дня Конституції, Україна піддалася кібератаці, з якою не стикалася за всю історію незалежності. Кібератака вірусом «Petya» звернула на себе увагу не тільки України, а й усього світу.

Теги: