Розміщення прапору у Дніпрі: прояв патріотизму чи нав’язане рішення

У Дніпрі з нагоди святкування Дня Прапору та Незалежності України на центральному проспекті мають з’явитися прапори. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на відповідне рішення міського голови.

Після того, як це рішення підписав Борис Філатов, інспектори відділу «Благоустрою міста» відправилися сповіщати про це власників магазинів, розташованих на центральних проспектах. Так, прапори в обов’язковому порядку мають з’явитися на проспекті Дмитра Яворницького та на вулиці Січеславській Набережній від Державного цирку і до Мерефо-Херсонського мосту. Також за бажанням їх можуть розмістити інші власники магазинів та містяни.

prapor1

Подібне рішення викликало обурення деяких підприємців. Так, в одній із груп у Facebook Марина Коноваленко розмістила допис про те, що до неї прийшли інспектори із проханням встановити прапор України перед входом. У коментарях розгорнулося жваве обговорення. Серед дніпрян були ті, хто підтримував подібне рішення, та ті, хто вважав, що таких вимог не може бути в обов’язковому порядку.

sobitiya dnepra

Начальник інспекції з питань благоустрою Руслан Мороз на свої сторінці у Facebook також відреагував на це повідомлення, зазначивши, що на їх роботу це не вплине, навпаки — вони заохочуватимуть встановлювати прапори і надалі.

«А завтра Благоустрій прийде до вас і змусить приймати душ перед входом в громадський транспорт і міняти шкарпетки кожен день! Ви як взагалі собі думаєте? У Європі всю цю красу янголи на своїх крильцях на вулиці міст спустили? Чи спочатку всі європейці почали отримувати зарплату по п’ять тисяч євро, і лише наступного дня перестали свинячити у своїх містах ?! Ні, ось так воно все і будується. А за прапор окреме питання …», — написав Руслан Мороз.

Журналіст Відкритого поцікавився, скільки коштує прапор. Для цього особливих зусиль не потрібно, достатньо вбити у пошук «придбати прапор» і обрати той, що сподобався. Так, державний символ на різних сайтах обійдеться від 50 до 2000 гривень. Ціна залежить від розміру, матеріалу та наявності додаткової символіки (гербу).

Слід зазначити, що згідно з рішенням міського голови Дніпра у місті заборонено використання партійної символіки під час проведення заходів.

simvolika

Нагадаємо, що в День незалежності України у Дніпрі центральними вулицями пройде Марш волі. 

Теги: