Розпочалося перше засідання Верховної Ради 9-го скликання: чи скасують депутатську недоторканність – Відкритий

Розпочалося перше засідання Верховної Ради 9-го скликання: чи скасують депутатську недоторканність

Сьогодні, 29-го серпня, розпочалося перше засідання Верховної Ради 9-го скликання. Про це повідомляє Відкритий з місця подій.

Із семихвилинним затриманням засідання розпочав ще чинний спікер парламенту Андрій Парубій. Серед присутніх — президент України Володимир Зеленський та усі експрезиденти. За традицією, засідання розпочалося із виконання Державного Гімну. Також хвилиною мовчання депутати вшанували загиблих в Іловайському котлі.

Так, новообрані депутати мають скласти присяги, обрати голову парламенту та його заступників. Поки найімовірнішою кандидатурою на посаду спікера Верховної Ради називають голову партії «Слуга народу» Дмитра Разумкова. На посаду першого віцеспікера парламенту пропонуватимуть його колегу — Руслана Стефанчука. Засідання розпочнеться з формування тимчасової президії Ради. Далі голова уряду Володимир Гройсман оголосить про складення повноважень Кабміном. Потім планується формування депутатських фракцій та груп. Наступним іде питання про коаліцію. Також у порядку денному зняття депутатської недоторканності.

Згодом депутати мають заслухати позачергове послання президента України Володимира Зеленського. Також мають звільнити чинного генпрокурора та призначити нового.

Окрім інших першочергових питань, у перші дні роботи парламенту можуть розглянути дострокові місцеві вибори.

Нагадаємо, що до парламенту 9-го скликання пройшли п’ять партій. За результатами голосування за партійними списками та за мажоритарними округами партія «Слуга народу» отримала коаліційну більшість — 254 мандати.

Друга за обсягом — «Опозиційна платформа — За життя», яка отримала 54 мандати і вже заявила, що буде в опозиції до коаліції. Крім того, партія прагне отримати головування в бюджетному комітеті, комітеті свободи слова, з контролю над роботою правоохоронних органів, рахункової палати. Поки не відомо, чи приєднаються до ОПЗЖ ще якісь партії.

Партія «Батьківщина» отримала 26 мандатів, «Європейська солідарність» — 25, «Голос» — 20. Ще 10 місць у Раді отримали представники інших партій, 46 депутатів були обрані як самовисуванці. Зазначимо, що 26 місць в парламенті, так само як і в минулому скликанні, залишаться пустувати через неможливість провести вибори на окупованих Росією територіях.

 

Теги:

Оцените этот материал: