СБУ розморозила інвестиції «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Представники «АрселорМіттал Кривий Ріг» провели зустріч з президентом Володимиром Зеленським, під час якої домовились про збільшення інвестицій у сферу захисту довкілля. Натомість Служба безпеки України розморозить інвестиційний проєкт компанії на 150 мільйонів доларів. Про це Відкритий дізнався з повідомлення прес-служби «АрселорМіттал».

Зазначається, що зустріч відбулася наприкінці липня 2019 року. Під час цієї зустрічі сторони домовились, що СБУ зніме арешт з майна «АрселорМіттал». Цей арешт заважав компанії реалізовувати інвестиції у її материнської компанії на загальну суму близько 150 мільйонів доларів.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжить глобальну модернізацію підприємства — в найближчі п’ять років інвестиції складуть понад 1,8 мільярда доларів, що дасть можливість скоротити викиди в атмосферу на 50-55%. Зокрема, будуть реалізовані масштабні інвестиційні проєкти в агломераційному виробництві, на частку якого припадає близько 2/3 всіх викидів меткомбінату. Реконструкція аглоцеху №2 та будівництво фабрики огрудкування дозволить закрити застарілі аглофабрики. Крім того, підприємство підготувало план короткострокових ініціатив щодо зниження навантаження на навколишнє середовище за підсумками візиту глави держави до Кривого Рогу 12 липня.

Компанія отримала можливість продовжити реалізацію інвестиційного проєкту по будівництву комплексу відділення безперервного розливання сталі (МБЛЗ-2,3). Зокрема, відновлено пусконалагоджувальні роботи, які були зупинені після проведення співробітниками СБУ обшуку 20 липня о рамках розслідування кримінальної справи за статтею 441 КК («Екоцид»).

627214ba2741235b1af98f0a014cefac

Підприємство також планує активно працювати з Урядом України за програмами корпоративної соціальної відповідальності (КСВ). Одним з основних напрямків стане охорона здоров’я, а саме — покращення умов з профілактики та лікування городян, в тому числі розвиток сфери медичних послуг в Кривому Розі. Підприємство підтримало ініціативу Офісу Президента України щодо створення в Кривому Розі Фонду здоров’я, який буде сформований за участю різних підприємств регіону. Кошти Фонду планується інвестувати в розвиток медичної бази міста. «АрселорМіттал Кривий Ріг» готовий стати одним з учасників даного пулу підприємств і вносити по 100 мільйонів гривень на рік.

Офіс Президента також висловив зацікавленість у будівництві нових бетонних доріг в країні з використанням шлаків металургійного виробництва. Це дасть можливість створити якісну інфраструктуру в регіонах і розвантажити шлакові відвали на металургійних підприємствах. Стратегічним партнером держави в цьому напрямку готовий виступити «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Нагадаємо, раніше ми писали, що СБУ пропонує впровадити санкції проти двох телеканалів, які транслюють російську програму.

Теги: