Що буде з бензином та чому не працює McDonald’s – економіст з Дніпра

Бензинова криза, ситуація з валютою та ВВП. Як тримається українська економіка в стані війни?

Про це Відкритому розповів президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга. 

Володимир Косюга

Володимир Косюга

Загалом, українська економіка тримається фантастично, вважає експерт. Проте наслідки російського повномасштабного нападу відчуваються – ми несемо економічні втрати. Це помітно по зменшенню товарообігу та робочих місць і зниженню купівельної спроможності. За прогнозами, економіка може впасти до 40-50 відсотків в залежності від тривалості війни в Україні.

«Так, зброя це добре, однак ми все менше і менше виробляємо і споживаємо, щось можемо продавати. Проблеми є», – каже Володимир Косюга.

Найгарячіше питання в Україні наразі з паливом. Проте, за словами експерта, на Дніпропетровщині воно принаймні є. Скільки може коштувати бензин через кілька тижнів – прогнозувати складно. Для порівняння, на тимчасово окупованих територіях літр палива коштує порядком 70 гривень за літр.

«Структура імпорту палемастильних матеріалів така, що ми 100% ресурсів завозили. Тобто, ми імпортували нафту, якусь переробляли самостійно або купували наприклад світлі нафтопродукти з білорусі або росії. З Європи ми мали від 3 до 5 %. З цього боку вже було питання «коли закінчаться запаси». По-друге, на кризу вплинули агресивні авіаудари по нафтопромисловому комплекту України», – пояснив президент Асоціації «Дніпровський банківський союз».

На сьогодні в Україні не працює жоден нафтопереробний завод. Тож, дефіцит палива об’єктивний й він зростатиме, прогнозує Володимир Косюга. Наразі бензин та дизель ми будемо імпортувати з Європи. Звідси, ціна неминуче підвищиться. Якщо говорити регіонально:

«В нас бензин ще є. По-друге, у нас він дешевший ніж у донецькому регіоні або навіть у Києві. Ми на сьогодні острівок благонадійності. У нашому регіоні це питання не найгірше», – розповів експерт.

Яка ситуації з валютою, ВВП та чому не працює McDonald’s у Дніпрі – дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Военнослужащие воздушно–десантной бригады из Днепропетровщины уничтожили танки оккупантов.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , , , , ,

Підпишись на Відкритий: