Що робити під час тривоги: поради психолога як впоратися зі страхом, панікою та депресією

Коли в країні 20 день триває війна, будь-яка людина починає відчувати тривогу і страх. Це може призвести до психічних розладів, тому необхідно уберегти себе від такого стану. Як впоратися зі страхом, панікою та депресією? Чим себе зайняти під час сирени? Як правильно харчуватися? І чому про війну варто говорити з дітьми?

Про це в ефірі телеканалу Відкритий розповіла психологиня Оксана Одинець.

Оксана Одинець

Оксана Одинець

Паніку та страх людина особливо відчуває під час тривоги, обстрілів, бомбардування.

«Можна молитися, спілкуватися з родиною, сусідами, якщо ви один – можна с кимось поговорити через соціальні мережі. Бути самотнім – небезпечно, раджу під час тривоги спілкуватися. Треба добре дихати, якщо людині біля вас погано, наприклад, запитати назви предметів», – розповіла Оксана Одинець.

Під час війни треба себе відволікати – не читати весь час новини, займатися фізичними вправами, зарядкою, йогою, подивитися комедії, зайнятися прибиранням. Можна спробувати малювання, вишивку, а якщо хочете бути корисними – приєднатися до групи волонтерів, які плетуть маскувальні сітки.

Ознакою депресії також є голодування або ж навпаки – надмірне споживання їжі.

«Якщо є бажання постійно їсти, це означає, що людині хочеться впоратися з небезпекою, з думками про можливий голод, й таким чином організм набирає запаси. До того ж, жування їжі для нас – це безпека, їжа відволікає від проблем та дає миттєву насолоду. Перед тим, як хочете їсти – запитайте в себе, яку емоцію ви бажаєте заїсти?», – пояснила Оксана Одинець.

Детальніше про те, як впоратися зі страхом, панікою та депресією – дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: «Наши стоят, а они лежат»: председатель Днепропетровского облсовета о военных действиях в регионе.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре. 

Теги: , , , , , ,