Шість років анексії Криму: спогади кримчанина, що переїхав до Дніпра

Про захоплення та анексію Криму говорили у пресцентрі каналу «Відкритий»  зі студентом, що переїхав до Дніпра Глібом Шмигленко.

Березень 2014-го року став для України знаковим не тільки початком війни на сході. А передусім — втратою Криму. Незаконний референдум, який провела на півострові РФ, позбавив Україну частини своєї території.
Крим покинули татари, українці, які не підтримали анексію і не змогли змиритися з новим статусом півострова.

Шість років анексії Криму: спогади кримчанина, що переїхав до Дніпра - рис. 1

«Після закінчення Майдану у Криму  з’явилися озброєні люди — козачки. Вони патрулювали вулиці, ніби охороняли спокій. Було моторошно на це дивитись. Місцеві жителі з радістю сприймали присутність російських військових. Чекали, що вони захищатимуть нас від уявних бандерівців», — розповідає Гліб.

Хлопець не хотів миритися з тим, що відбувалося навколо нього. Та вирішив залишити територію Криму, щойно РФ прийняла його до свого складу. Проте, батьки Гліба були проти такого рішення. Адже підтримали вхід півострову до Росії.

«Мене підтримали друзі та тітка, яка вже переїхала з Криму до Дніпра. І я опинився тут. Спочатку було складно і фінансово, і морально. Але я розумів, що тут моє місце, в Україні, у вільному Дніпрі,» — згадує Гліб.

За шість років Гліб знайшов у Дніпрі друзів, отримує освіту і мріє відкрити власний бізнес. Хлопець вірить, що Крим таки повернеться в Україну. Але коли це буде — складне питання. Хоч і переконаний — «Крим — це Україна!», хто б там що не говорив.

Теги: