Сімейна лікарка з Дніпра розповіла про перебіг COVID-19 у щеплених та ні

Як відрізняється перебіг COVID-19 у щеплених дніпрян та ні. Про коронавірус, антирекорди України та вакцинальну кампанію в інтерв’ю Відкритому розповіла сімейна лікарка Наталія Шулакова.

«Зараз захворюваність на коронавірусну інфекцію дуже висока і ми з колегами це відчуваємо на собі. Звісно, пацієнти, хворі на COVID-19, можуть по-різному переносити захворювання і це залежить від ряду чинників, які передбачити заздалегідь неможливо. Однак, мінімізувати ризик тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, зокрема й від небезпечних штамів, допомагає вакцинація. Це підтверджує не лише ряд досліджень, а й наші власні спостереження. На моїй практиці вакциновані пацієнти хворіють, але досить легко, а у не щеплених перебіг захворювання набагато важче і вони частіше потребують госпіталізації та кисневої терапії», — пояснила Наталія Шулакова.

Також говорили про вакцинальну кампанію в Україні, реакцію на щеплення та протипоказання до щеплення від COVID-19.

«Абсолютні протипоказання до введення вакцини ( згідно наказу МОЗ 2070 від 11.10.2019) є:

1) наявність в анамнезі анафілактичної реакції на попередню дозу вакцини.

2)гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 °.

3) тяжка імуносупресія/імунодефіцит.

Навпаки є показанням до вакцинації від коронавірусної інфекції наявність хронічних захворювань (артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, перенесений інфаркт в минулому тощо)», — розповіла Наталія Шулакова.

Чи можливо українцям щепитись третьою дозою та більше про вакцинацію дітей у відео:

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Работы в разгаре: как продвигается реконструкция бульвара Кучеревского в Днепре.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,