Солодкий час студентства: оприлюднили рідкісні знімки проспекту Гагаріна у 40-60-ті роки

У соціальній мережі з’явилися рідкісні фотографії періоду 40-60-х років, які були зроблені на проспекті Гагаріна та біля сучасного Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені Лазаряна. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на блог Артема Костюка.

Вже незабаром студенти підуть на навчання та щодня ходитимуть цими вулицями, роблячи купу нових світлин собі на згадку. А нещодавно у соціальній мережі з’явилися п’ятнадцять зображень, на яких продемонстровано територію студентського містечка у період 1947 — 1967 років, а також приголомшливі знімки проспекту Гагаріна на початку 1960-х років, коли на ньому відбувалося будівництво.

Відкритий оприлюднює рідкісні фотографії тогочасного міста:

Gagarina

Вид на територію містечка з боку головного корпусу, зліва вдалині видно гуртожиток №2.

Gagarina01

Старий корпус, 1967 рік.

sklejka 1

Гуртожитки №1 та 2, 1947 рік.

Gagarina04

Гуртожиток №3, вид з боку вулиці Лазаряна.

Gagarina05

Стадіон у 1967-му році.

Gagarina06

Гуртожиток №1 у 1965 році.

 

Gagarina09

Тільки-но відбудований стадіон, без трибун у 1953-му році.

Gagarina10

Вид з головного корпусу на проспект. На передньому плані ворота в ботанічний сад. Посередині алеї чітко видно сліди від тільки демонтованих колій, приблизно 1958-1959 рік.

Gagarina11

Ці колії зображені на дуже рідкісній фотографії приблизно 1958-го року. Шляхи саме в цьому місці не були частиною відомої всім ДІІТовскької залізничної гілки по проспекту Гагаріна, вірогідно, це було тимчасове відгалуження під будівництво якогось об’єкта поблизу.

Gagarina12

Облаштована алея у 1965-му році.

Gagarina13

Перехрестя проспекту Гагаріна та вулиці Казакова. Якраз в цьому місці й проходила відома залізнодорожня гілка, але на знімку її немає, тому що це вже 1965 рік — до цього часу шляху вже були частково демонтовані.

Gagarina14

Це єдиний знімок, де добре видно залізнодорожню гілку.

Gagarina15

Це те ж перехрестя, але з іншого ракурсу.

Gagarina16

Знову те саме місце, але знімок зроблено за кілька років, приблизно в 1967-му році

sklejka01 1

Світлини гуртожитку №1 та 2.

Нагадаємо, що раніше ми оприлюднювали рідкісні світлини німецьких кінохронік: Дніпро у 1941-му році, а також фотографії Дніпра у 1942-му році. Крім того, раніше були опубліковані фото нашого міста у 1976-му році.

Також слід нагадати, раніше Відкритий писав про сучасні знімки, які були зроблені у парку біля Дніпропетровського національного університету залізнодорожного транспорту, у найпрекрасніший період весни, коли розквітли сакури. Ці японські вишні привабили багатьох відпочивальників, а тому у містян з’явилося купа яскравих фото, які колись також стануть частиною нашої історії. Шукай себе на світлинах.

Теги: