Солодкий час студентства: оприлюднили рідкісні знімки проспекту Гагаріна у 40-60-ті роки
У соціальній мережі з’явилися рідкісні фотографії періоду 40-60-х років, які були зроблені на проспекті Гагаріна та біля сучасного Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені Лазаряна. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на блог Артема Костюка.
Вже незабаром студенти підуть на навчання та щодня ходитимуть цими вулицями, роблячи купу нових світлин собі на згадку. А нещодавно у соціальній мережі з’явилися п’ятнадцять зображень, на яких продемонстровано територію студентського містечка у період 1947 — 1967 років, а також приголомшливі знімки проспекту Гагаріна на початку 1960-х років, коли на ньому відбувалося будівництво.
Відкритий оприлюднює рідкісні фотографії тогочасного міста:

Вид на територію містечка з боку головного корпусу, зліва вдалині видно гуртожиток №2.

Старий корпус, 1967 рік.

Гуртожитки №1 та 2, 1947 рік.

Гуртожиток №3, вид з боку вулиці Лазаряна.

Стадіон у 1967-му році.

Гуртожиток №1 у 1965 році.

Тільки-но відбудований стадіон, без трибун у 1953-му році.

Вид з головного корпусу на проспект. На передньому плані ворота в ботанічний сад. Посередині алеї чітко видно сліди від тільки демонтованих колій, приблизно 1958-1959 рік.

Ці колії зображені на дуже рідкісній фотографії приблизно 1958-го року. Шляхи саме в цьому місці не були частиною відомої всім ДІІТовскької залізничної гілки по проспекту Гагаріна, вірогідно, це було тимчасове відгалуження під будівництво якогось об’єкта поблизу.

Облаштована алея у 1965-му році.

Перехрестя проспекту Гагаріна та вулиці Казакова. Якраз в цьому місці й проходила відома залізнодорожня гілка, але на знімку її немає, тому що це вже 1965 рік — до цього часу шляху вже були частково демонтовані.

Це єдиний знімок, де добре видно залізнодорожню гілку.

Це те ж перехрестя, але з іншого ракурсу.

Знову те саме місце, але знімок зроблено за кілька років, приблизно в 1967-му році

Світлини гуртожитку №1 та 2.
Нагадаємо, що раніше ми оприлюднювали рідкісні світлини німецьких кінохронік: Дніпро у 1941-му році, а також фотографії Дніпра у 1942-му році. Крім того, раніше були опубліковані фото нашого міста у 1976-му році.
Також слід нагадати, раніше Відкритий писав про сучасні знімки, які були зроблені у парку біля Дніпропетровського національного університету залізнодорожного транспорту, у найпрекрасніший період весни, коли розквітли сакури. Ці японські вишні привабили багатьох відпочивальників, а тому у містян з’явилося купа яскравих фото, які колись також стануть частиною нашої історії. Шукай себе на світлинах.
Теги: