Солов’їна: 6 порад як швидко заговорити українською мовою?

Через напад росії на Україну – все більше людей зараз переходять на державну мову, бо російська то мова ворога. Однак, за думкою філологів, людина змінити мову має захотіти сама, а не примусово. Тож, якщо ви вже прийняли рішення заговорити українською – маємо для вас дієві поради.   

Про це Відкритому розповіла філологиня, мовознавиця Ксенія Тараненко.    

Ксенія Тараненко

Ксенія Тараненко

Заговорити державною мовою людина має свідомо, якщо це її переконання. Примушувати близьких не можна, запевняє філологиня, адже тоді виникне психологічний бар’єр й людина принципово може відмовлятися перейти з російської на українську.

Порада 1 – прийняти свої помилки

«Дуже багато людей боїться помилятися, оскільки всі хочу мати вигляд розумної та фахової особи, яка відразу заговорить чистою українською мовою як філолог. Так не вийде, спробуйте себе асоціювати з малою дитиною, яка лише починає говорити та вчиться. Ставтеся до помилок з розумінням та гумором», – пояснила мовознавиця Ксенія Тараненко.

Порада 2 – перевести гаджети на українську

«Всі приладдя електронні треба перевести на українську мову. До такого ви звикнитесь за 30 хвилин. Стандартні команди запам’ятаєте й вони увійдуть у ваш словниковий запас», – каже Ксенія Тараненко.

Порада 3 – державною писати публічно та  листуватися в особистих повідомленнях

«Я маю на увазі усі ваші дописи у соціальних мережах. Перекладайте свій контент українською мовою. Нехай навіть з помилками, про них вам все одно напишуть у коментарях. Також варто листуватися українською у приватних повідомленнях. Адже, коли ви пишете, є час якісь слова перевірити або перекласти», – розповіла Ксенія.

Порада 4 – споживати більше україномовного контенту

«Його зараз багато: пісні, україномовні блогери, світові кінострічки з українським дубляжем, підкасти», – зауважує Ксенія.

Порада 5 – знайти собі українське середовище

«Домовтеся зі своїм однодумцем про те, що годину на добу спілкуватиметеся лише українською. Якщо хтось буде помилятися – ви будете один одного виправляти», – пояснила мовознавиця.

Порада 6 – говорити солов’їною у громадських місцях

«Це передбачено законом, сфера має обслуговувати вас українською. Тож, нагадайте касирам, офіціантам, консультантам про це. Привітайтеся та подякуйте державною», – каже Ксенія.

Детальніше про українську мову дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Салон красоты стал домом для переселенцев: днепровский волонтер помогает украинцам, бежавшим от войны.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: