Світлофори, лежачі поліцейські, нові транспортні маршрути: Борис Філатов відповів дніпрянам на актуальні питання

Які транспортні маршрути можуть змінитися у Дніпрі, чи будуть штрафувати паліїв сміття, як бути із «замаскованими наливайками» та хто ухвалює рішення про встановлення світлофорів і «лежачих поліцейських»? Про це і не тільки розповів міський голова у третьому випуску програми «Запитай Філатова». Повідомляє Відкритий

Встановлення світлофорів і «лежачих поліцейських»: «це на стику поліції та міської влади»

Так, наразі у Дніпрі встановлюватимуть сенсорні кнопки перемикання на світлофорах. Мер Дніпра зазначив, що міська влада не може на власний розсуд розставляти світлофори або «лежачих поліцейських».

«Це вираховується через транспортний, пасажирський потоки тощо. Не через те, що мер так вважає, а тому, що це може зашкодити іншим городянам», — зазначив міський голова Дніпра.

«Багато залежить від самоорганізації громадян»: Борис Філатов розповів, де обмежуються повноваження мерії

Борис Філатов зазначив, що місцеве самоврядування має впливати на закриття гральних притонів, пунктів приймання металолому та «наливайок». Зараз для цього у Дніпрі застосовують «нетрадиційні методи».

«Ніхто не скаже, що ми цим питанням не займаємося. Коли ми побачили просто катастрофічну ситуацію з розкручуванням ліфтів, викраданням огорож на могилах, люків і так далі, я прийшов на колегію до обласної прокуратури. Сказав: «Я їх буду всі зносити». Мені сміялися в обличчя. А ми це взяли й зробили», — переповідає про власний досвід Борис Філатов.

Міський голова також пояснив: мерія не має можливості прибрати ломбарди, аптеки-кубла, «наливайки» або гральні салони, які розташовані у стаціонарних приміщеннях. Це – справа правоохоронців. Водночас «наливайки» часто маскуються під звичайні кафе, і вплинути на них не допомагають навіть численні звернення до Державної фіскальної служби. На думку міського голови, багато залежить від самоорганізації громадян.

Нагадаємо, що міський голова Дніпра Борис Філатов раніше пропонував, щоб уряд надав дозвіл на ліцензування грального бізнесу ще і територіальним громадам, зокрема — Дніпру. А центром ігорного бізнесу очільник міста рекомендував зробити Діївку та Сухачівку.

Як можуть змінитися транспортні маршрути у Дніпрі

Після відкриття Центрального мосту до житломасиву Ігрень курсуватимуть більше великих автобусів. А у разі оновлення аеропорту, до летовища можуть запустити навіть швидкісний трамвай.

«На Ігрень стане комфортно їздити. У вересні, після відкриття моста і відновлення схеми руху, планується збільшення кількості рухомого складу на цих маршрутах, його заміна на автобуси середньої пасажиромісткості», — сказав міський голова.

Борис Філатов також пояснив, що поки Дніпровський аеропорт не приведуть до ладу, подовжувати туди тролейбусний маршрут №21 недоцільно з економічної точки зору.

«Кожна тягова підстанція коштує десятки мільйонів гривень. Якщо буде новий аеропорт, інші пасажиропотік і ціноутворення – то чом би й ні. Може навіть запустимо туди швидкісний трамвай», —  розповів Борис Філатов.

Водночас мер зауважив, що у деяких випадках розширювати маршрути електротранспорту забороняють норми містобудування, а стосується це ділянок із великим уклоном. Зважати треба також і на стан колій.

Нагадаємо, що у проєкті «Запитай Філатова» очільник міста пропонує дніпрянам залишати у коментарях питання стосовно міських справ. За кількістю вподобань мер обирає найактуальніші та відповідає на них у програмі, серії якої виходять на його офіційному YouTubе-каналі.

Однак Борис Філатов підкреслив, що з особистими питаннями та проблемами дніпрянам краще звертатися до контакт-центрів мерії.

Повний випуск програми «Запитай Філатова»:

Теги: