«Така українська душа! Не поступимося!» – спогади активістів дніпровського Євромайдану

21 листопада –  День Гідності і Свободи. Цьогоріч подіям на Майдані Незалежності в Києві виповнилася вже 8 річниця. Активісти називають цi подii дуже потужними і вирішальними для долі всієї України. 

Як це було, сьогодні під час пресконференції на телеканалі Відкритий, розповіли громадська активістка та поетеса Наталія Гейман та учасник Революції Гідності Віктор Романенко.  

«Така українська душа! Не поступимося!» – спогади активістів дніпровського Євромайдану - рис. 1

Мирні протести у Києві й регіонах почалися у 2013 році. Їх спричинила відмова тодішнього президента Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Це мало статися на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі. Після силового розгону мітингувальників, серед яких були і студенти, 30 листопада акція переросла в масові демонстрації. Три місяці потому внаслідок розстрілів у центрі Києва загине Небесна сотня. А президент Янукович і його оточення будуть змушені тікати з країни.

Д революції гідності із самого її початку долучився і тодішній Дніпропетровськ. Як це бул згадували учасники міського Євромайдану.

«Перший активіст, якого було вбито на Майдані – саме з Дніпра – це Сергій Нігоян. Розумієте? Тоді кожен собі продемонстрував. Якщо потрібно — візьмемось, і з кожної хвіртки, з кожного балкону будемо відстрілюватися , але не поступимося. Така українська душа. Прийшов час і нове покоління, коли «совок» відійшов у минуле», – розповів учасник Революції Гідності Віктор Романенко.

«Така українська душа! Не поступимося!» – спогади активістів дніпровського Євромайдану - рис. 2

Віктор Романенко

 «Я якраз йшла на майдан і Беркут просто нещадно розганяв людей, били і такі моторошні відчуття, коли ти йдеш рідним містом , нічого поганого при цьому не робиш, а тебе просто беруть і не то , що принижують, просто знищують. Хотілося б не втратити цю Гідність та Свободу, які нам так важко далися і даються. З 1991 року і по сьогодні ми їх здобуваємо. Якраз про Гідність ми і забуваємо часто, а думаємо про гречку – про це я написала вірш», – розповіла громадська активістка та поетеса Наталія Гейман.

«Така українська душа! Не поступимося!» – спогади активістів дніпровського Євромайдану - рис. 3

Наталія Гейман

Почути інші спогади про буремні події на Майдані та вірш Наталі Гейман можна у відео (вірш 17:58).

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре эксгумировали останки военнослужащих вермахта.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

...