Тріумфатори Дефлімпійських ігор із Дніпропетровщини готуються до всеукраїнських змагань

Дніпропетровські плавці зі збірної, яка тріумфувала на Дефлімпійських Іграх у Бразилії, вже готується до Чемпіонату світу.  Наскільки важко було змагатися, коли твої рідні у небезпеці? Чому медалі були важливими саме під час війни?  

Про це Відкритому розповіли п’ятиразовий призер Дефлімпійських ігор з плавання Владислав Кремляков, головний тренер Дефлімпійської збірної з плавання Євген Сігалов та начальниця Дніпропетровського регіонального центру «Інваспорт» Олена Зайцева.   

Нагадаємо, на Дефлімпійських іграх Дніпропетровщину представила команда із 40 хлопців та дівчат. Вони яскраво виступили у 8 видах спорту. Привезли 41 нагороду. Це найкращий результат регіону за всю новітню історію України.

«На початку війни чисельна Дефлімпійська команда у складі 240 осіб, 170 з яких – це спортсмени, відправилася у далеку країну Бразилія. Більшу частину тренувань було забезпечено за кордоном. Завдяки міжнародним організаціям та країнам партнерам нас прийняли безкоштовно. Це Португалія, Італія, Німеччина, Польща, Туреччина. Коли на відкритті Ігор виходила наша збірна – всі вітали Україну гучними оплесками, висловлюючи підтримку», – розповіла начальниця Дніпропетровського регіонального центру «Інваспорт» Олена Зайцева.

Олена Зайцева

Олена Зайцева

18 дефлімпійців Дніпропетровщини здобули по декілька нагород. Cім медалей – у плавчихи Аніти Махник, п’ять – у плавця Владислава Кремлякова, по чотири – у стрілкині Віолети Ликової та легкоатлетки Соломії Куприч.

«Збірна з плавання на Іграх зайняла друге місце після США. Це для нас успіх, бо в плаванні так багато медалей ми ніколи не брали. Це історична подія», – вважає головний тренер Дефлімпійської збірної з плавання Євген Сігалов.

Євген Сігалов

Євген Сігалов

Плавець Владислав Кремляков привіз додому дві «золотих», одну «срібну» та дві «бронзових» медалі. Перші місця виборов на дистанції 200 метрів вільним стилем на спині та в естафеті 4 х100 метрів вільним стилем.

«Ці медалі дуже важкі були для мене, бо тренування перед Іграми почалося паралельно з війною. Адже, на острів Мадейра ми приїхали 24 лютого на тренувальні збори. Було складно морально перелаштуватися, коли твої рідні лишилися у Дніпрі. Але ми цей шлях пройшли. Я дуже радий, що у такі скрутні часи для країни я виборов золоті медалі. Свої перемоги я присвятив ЗСУ та Україні. Я вдячний тренерам, рідним та країні за підтримку», – каже п’ятиразовий призер Дефлімпійських ігор з плавання Владислав Кремляков.

Євген Сігалов

Владислав Кремляков

Наразі Владислав готується до Чемпіонату світу з плавання, який буде у столиці Аргентини, Буенос-Айросі у 2024 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Большое облако аммиака над городом: РФ нанесла авиаудар по химзаводу в Северодонецке.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,

Підпишись на Відкритий: