У бригадах «швидкої» працюватимуть парамедики й медтехніки

У бригадах екстреної медичної допомоги працюватимуть парамедики. До 2025 року такі бригади працюватимуть паралельно з лікарськими й фельдшерськими. Про це Відкритий дізнався з повідомлення прес-служби МОН.

Уряд затвердив відповідні зміни до постанови «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги».

До 2025 року фельдшери й медсестри мають пройти перенавчання та отримати кваліфікацію «парамедик».

Парамедик — це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує постраждалого до лікарні.

Зміни стосуються і водіїв, які працюють у бригаді екстреної медичної допомоги. До 2025 року всі водії мають перенавчитися та отримати кваліфікацію «екстрений медичний технік». Екстрений медичний технік — це людина без медичної освіти, але зі спеціалізованою підготовкою. Вони допомагають лікарям та парамедикам у наданні професійної медичної допомоги пацієнту.

За рішенням керівника центру екстреної медичної допомоги, до роботи бригади зможуть долучити стажерів, студентів, які проходять виробничу практику, лікарів-інтернів, лікарів-резидентів та інших осіб, які успішно пройшли підготовку з домедичної допомоги.

З минулого року в Україні почали готувати парамедиків. Крім того, у лютому 2019 року стартував цикл підготовки українських інструкторів на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського.

Нагадаємо, що професії «парамедик» та «екстрений медичний технік» були запроваджені наказом Мінекономрозвитку від 26-го жовтня 2017 року №1542 «Про затвердження Зміни № 6 до національного класифікатора України ДК 003:2010». Кваліфікаційні вимоги були затвердженні наказом МОЗ № 918. (зі змінами).

У бригадах «швидкої» працюватимуть парамедики й медтехніки - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що у центрі Дніпра перехожі та парамедики намагалися реанімувати чоловіка.

Теги: