У частини українців заберуть допомогу: кому доведеться повернути субсидії

В Україні відбудеться перевірка людей, які отримали субсидію, для чого це необхідно розповідає Відкритий із посиланням на постанову Кабінету Міністрів України.

Так, після перевірки доведеться повернути субсидію тим, хто її незаконно отримав. У постанові Кабміну сказано, що повернути субсидію потрібно добровільно. Якщо ж цього не відбудеться, то процедура повернення буде проходити через суд. Звісно, це ускладнить процес стягнення грошей, бо виконавча служба працює неефективно і про це свідчить низький відсоток виконаних рішень суду.

Тому повернення грошей у бюджет може відбуватися через стягнення із заробітної плати, но це при умові, що людина офіційно працевлаштована. Так, ще є варіант, що виконавець зможе потрапити у квартиру і в рахунок «зайвої» субсидії заарештувати та продати на аукціоні майно.

Ще один варіант, при якому доведеться повернути вже виділені гроші, якщо після отримання безготівкової субсидії її не було використано повністю.

«Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не в грошовій формі, повертається керуючим, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку», – йдеться в постанові Кабміну.

Також є певні критерії, при яких українці не зможуть отримати субсидію, а саме:

  • будинок площею від 200 кв. м, або квартира від 120 кв. м;
  • машина віком до 5 років;
  • покупка на суму від 50 тис. грн;
  • не сплата ЄСВ і не перебування на обліку у Центрі зайнятості.

Слід зазначити, що Кабінет міністрів прийняв рішення дозволити отримувати знижку не тільки через Ощадбанк, а й через інші банки. Скоріш за все, мова йде про банки, яким Міністерство фінансів дозволило виплачувати пенсії для українців. До цього переліку входять 38 фінустанов.

Відзначимо, що чим більший прибуток і майно у субсидіанта, тим менше ця «частина». Формула розрахунку субсидій не змінювалася і залишиться в такому вигляді й в майбутньому. Розраховується вона виходячи із сукупного доходу сім’ї, а потім ділиться на кількість людей. Після отриману суму ділять на 2, на прожитковий мінімум і множать на 15%.

У частини українців заберуть допомогу: кому доведеться повернути субсидії - рис. 1

Вже до кінця 2019 року в Україні повністю завершать монетизацію пільг і субсидій. Планується, що процес відбуватиметься у три етапи. Окрім цього, Кабінет міністрів із 1 січня уже запустив безготівковий механізм нарахування субсидій. Українці зможуть отримувати субсидії готівкою через відділення «Укрпошти» та державного «Ощадбанку».

Теги:

...