У Дніпрі активісти знайшли місце, де небезпечно дихати

Дніпровські екоактивісти провели ще одну перевірку якості повітря, яка показала, що у Дніпрі є чергове небезпечне місце. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на «Save Dnipro»

У Дніпрі активісти провели замір якості повітря на Південному мосту навпроти ДТЕК Придніпровської ТЕС, за наступними показниками: дрібнодисперсний пил і діоксид сірки (SO₂). Для того, щоб здійснювати перевірку, коштом небайдужих громадян вони придбали спеціальний пристрій під назвою Aeroqual 500.

Заміри продемонстрували, наскільки небезпечною є робота Придніпровської ТЕС: у вихідних газах підприємства були кількаразові перевищення дрібнодисперсного пилу, який вважається одним з найнебезпечніших забруднювачів атмосферного повітря.

Наразі відомо, що через вплив дрібнодисперсного пилу (РМ2.5, РМ10) при підвищенні концентрації у людини можуть виникати серцево-судинні та респіраторні захворювання, а також діабет чи навіть з’явитися вроджені дефекти. Шкідливі частинки (РМ2.5, РМ10) через свій невеличкий розмір можуть проникати в усі внутрішні органи людини та завдавати шкоди організму.

Слід нагадати, раніше дніпровські активісти, які опікуються питаннями екології, за допомогою спеціального обладнання знайшли ліс, де шкідливо дихати. Після вимірювання параметрів повітря прилад показав невтішні результати. Стало відомо, що через підвищену концентрацію діоксиду сірки, яка є в тому лісі, у людини може виникнути запалення носогорла, трахеї, а також кашель чи біль у горлі.

Теги: