У Дніпрі більше шести тисяч хворих на СНІД: як вберегтися від захворювання

1 грудня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Серед європейських країн, Україна займає одне з перших місць за поширенням захворювання. У Дніпрі ВІЛ-інфікованих більше шести тисяч. Про цю хворобу, її профілактику, виявлення та лікування розповіла у пресцентрі Відкритого лікарка-інфекціоністка Катерина Булашенко.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – одна з найважливіших міжнародних дат, повязаних з питанням охорони здоров’я та підвищенням рівня інформованості про попередження й лікування ВІЛ-інфекції.

Найчастіше СНІД передається статевим шляхом. Тому лікарі вкотре нагадують про важливість використання презервативів та утримання від сексуальних контактів з малознайомими партнерами. Також слідкуйте за тим, як стерилізують інструменти в салонах краси. Ножиці, голки для ін’єкцій, пірсингу або тату можуть стати причиною зараження.

«Існує багато міфів про СНІД. Один із найпоширеніших: ВІЛ не передається від матері до дитини. Це не так. Він передається під час вагітності та пологів, під час грудного вигодовування від ВІЛ-інфікованої жінки до її дитини, якщо не вживати профілактичні засоби», — каже Катерина Булашенко.

У Дніпрі більше шести тисяч хворих на СНІД: як вберегтися від захворювання - рис. 1

Зробити тест у Дніпрі можна в міському СНІД-центрі, що працює на базі лікарні № 21 або в Дніпропетровському обласному центрі соціально значущих хвороб на Ігрені. Також у місті функціонують кабінети «Довіри», де можна здати аналізи на виявлення ВІЛ-інфекції. Окрім того, сьогодні швидкий тест на СНІД може зробити і ваш сімейний лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: На замену ПЦР: в Украине создали сверхчувствительный тест на COVID-19 | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

...