У Дніпрі чиновники відбирали пенсії у психічнохворих

Прокуратура Дніпропетровської області відкрила кримінальне провадження відносно посадовців медичного закладу Дніпра, які використали на власний розсуд кошти, призначені для виплат пенсій пацієнтам. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на повідомлення спікера Генеральної прокуратури України Андрія Лисенка.

За повідомленням Генпрокуратури, посадовці дніпровської філії Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України не забезпечили відкриття особистих пенсійних рахунків для 572 пацієнтів, що проходять примусове психіатричне лікування, через що останні були позбавлені можливості розпоряджатися призначеними їм державою грошовими коштами. Надалі невиплачені пенсії та інші соціальні виплати у сумі понад 13 мільйонів гривень працівники закладу перерахували на інший рахунок, де безпідставно їх утримують.

За результатами перевірки розпочато кримінальне провадження відносно посадових осіб вказаного медичного закладу за частиною 2 статті 364 Кримінального Кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Санкцією вказаної статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У Дніпрі чиновники відбирали пенсії у психічнохворих - рис. 1

Нагадаємо, раніше Відкритий повідомляв, що у Дніпрі суд зобов’язав прокуратуру відкрити кримінальне провадження за фактом спилювання дерев на вулиці Короленка.

Теги: