У Дніпрі до 300-річчя з дня народження поета презентували видання творів Григорія Сковороди

У Дніпрі презентували книгу «Григорій Сковорода «Світ ловив мене…».  Це найбільш повна та науково зважена збірка творів мислителя та поета.  Її присвятили 300-річчю з дня народження видатного українця, яке відзначають цьогоріч.

Про це повідомляє Відкритий з посиланням на пресслужбу ДніпроОВА.

У Дніпрі до 300-річчя з дня народження поета презентували видання творів Григорія Сковороди - рис. 1

«Росіяни можуть знищити наші музеї, але вони не можуть знищити нашу культуру. Нині розуміємо, наскільки важливо плекати своє, українське. Більше знати, цікавитися рідною культурою. У поміч – нове видання творів мислителя та поета Григорія Сковороди. Це найбільш повне зібрання його робіт», – зазначила Ольга Горб.

Ольга Горб

Ольга Горб

Видання готувалося 1,5 роки. Почали ще до війни, а закінчили за день до ворожого обстрілу музею Сковороди у Харківській області. Вийшло символічно, вважає  гендиректор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

«У назві книги «зашита» одна із найвідоміших фраз мислителя «Світ ловив мене, та не впіймав…». Так і відбулося під час бомбардування музею. «Руський мир» не впіймав Сковороду.  Будівля зруйнована, але експонати вціліли. Загарбники приходять і йдуть. А ми все поновимо та в бібліотеках з’являться нові українські книжки», – сказав Олександр Красовицький.

Олександр Красовицький

Олександр Красовицький

Він додав, що українцям роками нав’язували комплекс меншовартості. Казали: є видатна російська література, а нічого українського немає. А те, що є, і поряд не стояло.

«Ми розуміємо, що це не так. Коли Сковорода писав свої твори, російської філософії не було. Була українська», – наголосив видавець.

У Дніпрі до 300-річчя з дня народження поета презентували видання творів Григорія Сковороди - рис. 2

У Дніпрі до 300-річчя з дня народження поета презентували видання творів Григорія Сковороди - рис. 3

У книзі – 5 розділів. Перший – це філософські твори. Другий – збірка віршів «Сад божественних пісень». У третьому розділі – 30 байок «Басни харьковския». Далі переклади. Та насамкінець – коментарі до книги в розділі «Про Сковороду».

Видання проілюстрували роботами видатного українського художника – Олександра Ройтбурда.

«Сковороду називають українським Сократом. Він як європейський філософ і філософ національний дійсно визначна постать нашої культури», – сказала доцент кафедри філософії ДНУ ім. Олеся Гончара Тетяна Талько.

Тетяна Талько

Тетяна Талько

Усього надрукували 750 примірників. Їх даруватимуть гостям області, зокрема, міжнародним делегаціям.

Це вже третя з серії подарункових книг. Перша – твори Тараса Шевченка, друга – Лесі України.  Всі видані за ініціативи Дніпропетровської ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НОВИНИ ДНІПРА: Волонтери з Томаківки виготовили три сотні бронежилетів для бійців.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і страницу Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.

Теги: ,

Підпишись на Відкритий: