У Дніпрі на Краснопільському кладовищі з’явиться флагшток замість встановлених активістами прапорів

На Краснопільському кладовищі з’явиться флагшток, а пропори, які встановили активісти, не повідомивши міську раду, прибирати не будуть. Про це повідомляє Відкритий.

У день Державного Прапора на Краснопільському кладовищі активісти вивісили стяги на могилах військових. Двадцять прапорів власним коштом придбали військові та волонтери — люди, які захищали Україну з перших днів воєнних дій. Дніпровський активіст пан Василь побоюється вандалів і закликає поважати національні символи й пам’ять загиблих.

«Ми вирішили зробити так, щоб біля кожного поховання був державний прапор. Нажаль, у нас немає коштів сьогодні, щоб поставити всі прапори. Тут, на цьому кладовищі,  знаходиться понад 140 поховань військових, але ми вирішили почати. Поставили двадцять прапорів на шану нашим героям», — розказав Василь Чабанов.

Але, як виявилось, боятися треба було не лише вандалів. Через це також виник конфлікт із міською владою, тому що активісти не попередили про встановлення прапорів. Заступник директора Департаменту соціального захисту Дніпровської міської ради, депутат міськради Юлія Дмитрова прокоментувала Відкритому ситуацію та сказала, що конфлікт вирішено і домовленостей досягнуто.

«Вони прийшли на кладовище і вирішили, що просто поставлять стяги. В міській раді є концепція, згідно з якою ведуть роботи вже пів року», — розповіла Юлія Дмитрова.

Так, згідно з розробленою концепцією, спочатку встановлюються пам’ятники усім опізнаним військовим. Потім відбувається заміна хрестів та приведення території цвинтаря до ладу. Після цього земельна ділянка заливається бетоном, і саме тому там неможливо рекультивувати землю.

По завершенню робіт біля стели встановлять флагшток, який стоятиме на постійній основі. У дні пам’яті прапор будуть приспускати, а на Державні свята — навпаки підіймати.

Зазначимо, що Краснопільський цвинтар знаходиться у зоні постійного впливу вітрів. Юлія Дмитрова розказала, що подібні конструкції, вбиті у трубу, не витримають, ба більше — вони вже підкосились.

«Ми з родинами, у яких родичі поховані на цьому кладовищі, обговорили, що буде єдиний стяг. Замінити 250 прапорів — це дуже проблематично, і їх потрібно буде змінювати раз на пів року, поки кладовище «гуляюче». Це пов’язано з тим, що після упізнання невідомих солдатів, їх можуть забрати на перезахоронення», — розповіла Юлія Дмитрова.

У Дніпрі на Краснопільському кладовищі з'явиться флагшток замість встановлених активістами прапорів - рис. 1

Флагшток має з’явитися до Дня захисника України — 14 жовтня. Також розглядатиметься можливість появи біля стели інших прапорів, що продемонструє усі підрозділи, у яких служили загиблі військові. Прапори ж, які встановили активісти, ніхто не чіпатиме, доки їх не знесе вітер.

Довідка: Краснопільський цвинтар — міський некрополь Дніпра, розташований у селищі Краснопілля. На Алеї невідомих солдатів цвинтаря поховані тимчасово невстановлені загиблі російсько-української війни.

Теги:

...