У Дніпрі «річкові трамваї» щоденно перевозять понад п’ять тисяч мешканців

У Дніпрі з ініціативи міського голови Бориса Філатова створили річкову переправу на час перекриття Центрального мосту. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради.

З 25 липня дніпрян з лівого берега на правий та з правого на лівий доставляють катери.  Проїзд безкоштовний, роботу перевізників оплачуватимуть з міського бюджету. Основна мета створення такої переправи —  забезпечити комфортне перевезення містян на роботу та з роботи.

«Від причалу на житловому масиві Сонячний до причалу на вулиці Січеславській Набережній щодня курсують річкові судна в обидва боки. З 7:00 до 10:00 та ввечері з 17:00 до 20:00 людей перевозять 4 катери, з 10-ї до 17-ї – їх два.  Наразі ми розглядаємо можливість пустити вдень ще одне додаткове судно. Це пов’язано з тим, що після 14:00 на причалах спостерігається велике скупчення людей, серед них не тільки ті, кому дійсно необхідно дістатися протилежного берега, а ще й такі, що, користуючись можливістю, влаштовують собі річкові прогулянки», — розповів директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради Ігор Маковцев.

Він звернувся саме до таких містян з проханням бути свідомими і дати можливість людям комфортно та без перешкод діставатися до роботи. За словами Ігоря Маковцева, за день таким чином переправляються через річку понад п’ять тисяч людей (від 40 до 60 осіб на одному катері). Щоб сісти на корабель, потрібно зачекати у черзі в середньому 8-10 хвилин. Час у дорозі становить близько 20 хвилин.

Пасажирка Христина катером дістається з лівого берега на роботу вже не вперше.  Каже, раніше ходила пішки через міст, але вирішила, що краще переправлятися по воді.

«Дуже мені подобається цей спосіб переправи. Раніше я переходила міст пішки, але це займало багато часу. Наразі ж я приїжджаю трохи заздалегідь, щоб не чекати надто довго. Сьогодні ось 10 хвилин у черзі — і я вже на півдорозі до місця роботи. До того ж узяла каву, є час її випити у приємних умовах», — ділиться враженнями дівчина.

Владислав живе у Підгородному. Дорога до роботи займає багато часу, тому хлопець вирішив скористатися альтернативним видом транспорту.

«Організувати таку переправу було дуже слушною думкою. Трохи зачекав у черзі —  і вже за 20 хвилин ти на правому березі.  Пливеш з комфортом, не жарко, мені подобається», — розповів пасажир річкового трамвайчика Владислав.

Черга на правому березі зранку істотно менша, ніж на лівому. Люди чекають катер на причалі у спеціально відведеній для цього зоні. Серед них — двоє хлопців, які теж вирішили дістатися роботи річковим трамваєм.

«Від самого початку роботи річкової переправи ми щодня пливемо зранку туди, а ввечері назад. Це набагато краще, ніж під спекотним сонцем йти пішки через міст. Маршрутка взагалі не варіант — дуже довго та й у машинах задуха», — сказав хлопець Микола.

У Дніпрі «річкові трамваї» щоденно перевозять понад п'ять тисяч мешканців - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що з 8:00 2-го серпня до 6:00 5-го серпня рух Центральним мостом для пішоходів і велосипедистів буде заборонений. Це пов’язано з тим, що на переправі проводитимуться роботи з використанням небезпечних для здоров’я речовин.

Теги: