У Дніпрі рішенням суду скасували підвищення тарифів на проїзд у метро

Зростання тарифів на проїзд у метро скасовується. Про це повідомляє Відкритий.

З третього серпня у Дніпрі мали зрости тарифи на проїзд у всьому електротранспорті. Громадський активіст Денис Селін відмітив, що завтра проїзд на метро не подорожчає з чотирьох до шести гривень через те, що активістам вдалося виграти суд з міською радою проти рішення з цього приводу. На черзі скасування рішень стосовно зростання ціни проїзду на трамваях, тролейбусах, маршрутках та автобусах.

«Наразі ми перебуваємо з міською радою у трьох судових тяжбах з питань транспорту», — повідомив Денис Селін.

Всього активісти подали три судові позови з питання підвищення тарифів. Перший позов з приводу того, що, ухваливши рішення про підвищення вартості проїзду в метро з чотирьох до шести гривень, міськрада порушила закон.

«При цьому вони порушили закон, оскільки не витримали термін 20 робочих днів та не здійснили це підвищення відповідно до процедури регуляторного акту. «Громадський Контроль» подав до суду та виграв забезпечення позову, згідно з яким суд вирішив, що рішення виконкому про підвищення вартості проїзду є недійсним. Тобто ціна проїзду завтра повинна залишитися чотири гривні. Ясна річ, міськрада може продовжити порушувати закон, проігнорувавши рішення суду», — зазначив активіст.

У Дніпрі рішенням суду скасували підвищення тарифів на проїзд у метро - рис. 1

Друга судова тяжба стосується підвищення вартості проїзду в трамваях і тролейбусах. Тут порушення аналогічні — не витримано термін опублікованого рішення та не дотримана процедура регуляторного акту.

«Але зараз судді окружного суду грають у футбол. Поки рішення відсутнє, сподіваюся, вони витримуватимуть терміни, прочитають аналогічні рішення по Харкову і також тимчасово зупинять підвищення вартості. Закликаю голову суду Коренєва Андрія проконтролювати дотримання термінів суддями окружного суду, щоб судді оперативно передавали документи одне одному», — розказав Денис Селін.

Причиною третього позову стало підвищення тарифів на проїзд в маршрутках. На думку активістів, міська рада не змогла дотриматися регуляторної процедури, це підтвердила регуляторна служба.

«Забезпечення позову розглядала суддя Бондар, яка відмовила. Тобто підвищувати тариф на проїзд в маршрутках можна. У судді, на нашу думку, був конфлікт інтересів, оскільки її чоловік працює в КП «Дніпропетровський електротранспорт». Хоч суд і не схвалив відведення судді згідно з нашими документами, проте незабаром суддя Бондар взяла самовідвід. Чекаємо розгляду справи по суті», — відмітив активіст.

Як зазначив Денис Селін, підвищення тарифів на проїзд можливе, але при цьому необхідно дотримуватися закону та публікувати детальні розрахунки, бо досі ніхто не пояснив, звідки взялася сума саме шість гривень.

Нагадаємо, що документи на підвищення тарифів підписав 26-го липня виконувач обовʼязків міського голови Олександр Санжара. У рішеннях вказано, що вони набувають чинності з 3-го серпня 2019 року. Саме від цієї дати вартість проїзду та провозу багажу у міському транспорті мала становити шість гривень.

Для економії дніпрянам запропонували комбіновані місячні проїзні «трамвай-метро» та «трамвай-тролейбус-метро», таке рішення теж ухвалив виконком. Вартість  повних проїзних становитиме:  «трамвай-метро» — 540 гривень; «трамвай-тролейбус-метро» — 650 гривень. Школярі та студенти зможуть придбати місячні квитки зі знижкою: 270 гривень та 325 гривень відповідно.

Рішення про зростання цін на проїзд одразу обурило дніпрян, і на сайті місцевих петицій з’явилося звернення до міського голови про його скасування. Автор петиції наголошував, що послуги в електротранспорті надаються на неналежному рівні.

У Дніпрі рішенням суду скасували підвищення тарифів на проїзд у метро - рис. 2

Теги: