У Дніпрі викорчують дерева, які викликають алергію

У Дніпрі замість тополь висаджують неалергенні дерева. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-конференцію з заступником міського голови Дніпра Михайлом Лисенком. 

Депутати Дніпровської міської ради 24 липня ухвалили мораторій на вирубування дерев, тепер повністю заборонено вирубувати дерева. які не знаходяться в аварійному стані.

З початку 2019 року до міської ради надійшло понад 2300 звернень з проханням видалити дерева. Проте рішення про вирубування департамент благоустрою ухвалює виключно після висновку екологічної інспекції щодо аварійності дерева.

«На думку мешканців міста, більшість дерев є аварійними, проте ніхто не вирубуватиме дерева без висновків експертів. Також у місті діє 7-річна програма щодо видалення пухових тополь, незалежно від того, здорове дерево чи ні. Наразі їх десятки тисяч. Це робиться, щоб поліпшити життя людей з алергією. Замість кожної тополі ми висаджуємо п’ять нових дерев, які не викликають алергію», — каже заступник мера.

Нагадаємо, що міський голова Борис Філатов 24-го липня під час сесії міськради наголосив, що доки не ухвалять новий порядок вирубування дерев, а також не розв’яжуть питання їх пересаджування, виконком не даватиме дозволу на видалення. Нові правила має розробити департамент парків і рекреації.

Варто також нагадати, що питання вирубки зелених насаджень стало актуальним після того, як на початку липня на вулиці Короленка під покровом ночі спиляли платани. Місцеві жителі довго відстоювали «право на життя» цих дерев: висловлювали обурення, підписували відповідні петиції, спілкувалися з екологами, влаштовували акції на підтримку платанів, а після навіть «ховали» їх. Дніпряни дійсно організували поховання дерев, пройшовши по проспекту Дмитра Яворницького під звуки похоронного маршу з труною, в якій знаходилися залишки спиляних платанів.

У Дніпрі викорчують дерева, які викликають алергію - рис. 1

Теги: