У Дніпрі з грудня в нових квартирах більше не буде радіоточок

У нових державних будівельних нормах щодо проєктування житлових будинків вилучена застаріла радянська норма – обов’язково передбачати у кожній квартирі пристрої для приєднання до радіомережі (радіоточки). Про це Відкритий дізнався з повідомлення Урядового порталу.

Тепер вони мають влаштовуватися лише у приміщеннях чергового персоналу/консьєржа і технологічних служб. Норми вже опубліковані та набирають чинності з першого грудня цього року.

«Ми прибрали ще одну застарілу вимогу у ДБН, яка існувала з радянських часів – обов’язково передбачати в кожній квартирі радіоточки – пристрої для підключення до радіомережі. Більше скажу, за старими ДБН вони передбачалися у кожній кімнаті і на кухні. Звичайно, що зараз у нових будинках їх навряд чи використовують за призначенням, адже є Інтернет. Тому це недоцільно і ще зайві кошти жителів на оплату комунальних послуг. У нових нормах ми прибрали цю застарілу вимогу і натомість залишили проєктування радіоточок одразу на будинок – щоб у випадку надзвичайних ситуацій і блокування інших мереж люди змогли оперативно дізнатися інформацію від консьєржа або іншого чергового», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Такі радіоточки в великих містах ще залишалися на обслуговуванні та функціонують, а в маленьких містах радіовузли вже не працюють та зняті з обслуговування. На підприємствах радіомережі залишаться і будуть функціонувати, тому що вони виконують дві функції: системи сповіщення у випадку надзвичайних ситуацій та трансляції радіо.

Згідно з новими нормами, встановлювати приєднувальні пристрої до мережі радіо потрібно лише у приміщеннях чергових та технологічних служб будинку відповідно до вимог ДБН «Системи протипожежного захисту». Зараз же, згідно з будівельними нормами, приєднувальні пристрої проводового мовлення у квартирах встановлюються у кожній кімнаті та кухні.

Нові правила розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну застарілих ДБН 2005 року. Вони набирають чинності з 1-го грудня цього року і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м² включно.

У Дніпрі з грудня в нових квартирах більше не буде радіоточок - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні з першого жовтня посилять пожежну безпеку у готелях.

Теги: